Főoldal > Hirek > Milyen okostelefont vegyek 2021-ben?

t: 1584

Milyen okostelefont vegyek 2021-ben?



A mai világban szinte minden ember rendelkezik okostelefonnal. Ezek az eszközök naponta több órán keresztül használatban vannak, így elengedhetetlen az, hogy olyan típust válasszunk, ami nem fog rövid időn belül cserben hagyni bennünket. Megjelenésük óta számtalan féle került piacra, népszerűségükkel együtt áruk is rohamosan növekedni kezdett, így nehéz kis összegből beszerezni ezeket. Elhoztunk néhány olyan darabot, amelyeket 2021-ben szerintünk borsos áruk ellenére megéri megvásárolni.

Apple iPhone 12

A 2020-ban megjelent iPhone 12-es modelleket az Apple 4 verzióban adta ki, mégis a sima 12-est éri meg megvásárolnunk. Miért? Mert árukon és pár apróságon kívül ugyanazt tudják. A 12-es iPhone-ok az Apple legújabb processzoraival rendelkeznek, így kétség kívül erősebbek elődjeikhez képest. A 64 Gb-os változat már 280.000 forinttól elérhető, ami tulajdonságait nézve egy remek ár.

A dizájnos külsőhöz kiváló minőségű kamerák társulnak, amelyekkel gyönyörű felvételeket készíthetünk. Akkumulátora képes egy teljes napot kibírni töltés nélkül, amit ráadásul vezeték nélkül is tölthetünk. Az egész telefon használatát a 6,1 hüvelykes kijelző teszi izgalmassá, ugyanis pont egy olyan méretről beszélünk, ami kényelmesen elfér kezünkben és még akár egy Netflix-es filmnézést is képes élvezetessé tenni.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Amennyiben nem az ár és a méret a legfontosabb, akkor az Androidos készülékek között szerintünk a Samsung Galaxy S21 Ultra a nyerő. Ez a modern dizájnnal megjelent modell a lehető legjobb és leggyorsabb processzort hordozza magával. Emellé egy olyan minőségi akkumulátor társul, amivel akár 2 egész napot kibír töltés nélkül.

Az S21 Ultra támogatja az S-Pen használatát is, ami a maga 6,8 hüvelykes kijelzőjével párosulva remek lehetőségeket kínál például a Sketchbook alkalmazásban. A telefon legkiemelkedőbb része a 4 darab hátsó kamera, amelyekkel kiváló videókat és fényképeket készíthetünk. Az S21 Ultra ára 360.000 forinttól indul.

Pixel 4A 5G okostelefon

Azoknak, akik nem szeretnének nagyon sokat költeni, tökéletes lehet a Pixel 4A 5G-s mobiltelefonja. Fontos kiemelni, hogy nem érdemes csak az 5G miatt megvásárolni, hiszen ez egy olyan kiegészítő dolog, ami hamarosan több eszközön is elérhető lehet. Kinézetre egy visszafogott és letisztult dizájnról beszélünk, ami tökéletesen helyt áll a mindennapokban.

Ez a telefon a Google Pixel kameráját használja, ami bár nem a legjobb, mégis többet tud, mint a legtöbb hasonló árkategóriájú okostelefon. A képernyője egy gyönyörű megjelenésű OLED kijelző, amellyel igazi élmény a videónézés. Ez az okostelefon inkább azoknak ajánlott, akiknek célja a hétköznapi használat, amit mindössze 150.000 forintért a Pixel-el meg is lehet valósítani.

Samsung Galaxy Z Fold 2 okosmobil

Valami különlegesebbre vágysz, és nem okoz gondot annak a borsos ára sem? A Galaxy Z Fold 2 egy olyan megjelenést képvisel, amit nehéz leutánozni. Az összecsukható okostelefonok nagyjából 2 éve jöttek be a köztudatba, és tagadhatatlan, hogy a Samsung aratja a legnagyobb sikert. A Z Fold név alatt futó termékcsalád olyan rugalmassággal rendelkezik, ami egyszerűen lenyűgöző.

Amennyire különleges, annyival több gondot is tud okozni. Alaphelyzetében akkora mérettel rendelkezik, mint egy átlag telefon, azonban kinyitva egy kisebb tablet tárul elénk. Ezzel önmagában nincsen gond, viszont a belső kijelző sokkal sérülékenyebb, mint bármelyik másik, illetve összecsukva az eszköz vastagsága 2x akkora, mint a megszokottaké. Cserébe viszont igazán magával ragadó a használata.

Legyen szó olvasásról, vagy egyszerűen bármilyen játékról, a Z Fold 2 okosmobil biztosan nagy örömet okoz felhasználójának. Ez a nem mindennapi mobiltelefon induló ára kicsivel több, mint 600.000 forint, amivel a lista legdrágább telefonja lett.

Végezetül

Szerencsére manapság már olyan jó minőségű okos eszközöket vásárolhatunk meg, hogy odafigyeléssel elkerülhető a sűrű váltásuk. Amennyiben viszont úgy adódik, érdemes véleményeket és értékeléseket is elolvasni a választott darabról. Lényegében mindegy mit választunk, hiszen mindenkinek más tetszik, de számolni kell az anyagi dolgokkal is, mert mint az látható, ezek az eszközök egyre drágábbak.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Vannak emberek, akiknek a Bluetooth hangszóró kifejezés nem mond semmit, pedig sokunknak igazán különlegesek. Bár ezek az eszközök nem olyan okosak, mint mobiltelefonjaink, mégis számos háztartásban találkozhatunk velük. Ezeknek többsége szinte minden okostelefonnal képes együttműködni. Elhoztuk a szerintünk legjobb hangszórókat..
A mai világban szinte mindenki látott, vagy próbált már ki videójátékot. Sokaknak jelentős részét képezik ezek a munkájuknak, így vannak ezzel a nagyobb vállalatok is, mint például a PlayStation, Xbox, vagy cikkünk fő témája, a Nintendo. A XXI. század talán legnagyobb cégei ezek, de vágjunk is bele a lényegbe.
A programok fontos szerepet játszanak az informatika világában. Minden egyes program más és más feladatot végez, és ez az egész egy nagy rendszert foglal magába. Számos különböző fajtájukat ismerjük, mint például vírusírtók, számítógép gyorsítók, és még sok más. Ahhoz, hogy eszközeinket biztonságban tartsuk, nekünk kell elvégezni az alap lépéseket.
2021-et írva senki nem lepődik meg azon, ha az utcán laptop táskával mennek el mellettünk. Annyira megszokott része lett az életünknek, hogy szinte már elengedhetetlen számunkra. Rengetegen végzik munkájukat rajta, illetve számos diák tanulását is elősegíti. Ezek mellett alkalmasak szórakozásra is, ezért elég sokoldalú eszközökről van szó.