A Nintendo Switch játékkonzolok az elmúlt pár évben nagy sikert arattak, ami nem csoda, hiszen világszerte imádják az emberek ezeket a játékokat. A kicsiktől egészen a felnőttek korosztályáig bárki találhat megfelelő játékot hozzá. Sokan lehet nem is tudják, de ezek a készülékek rendelkeznek olyan hasznos funkciókkal, amelyeket mindenképpen érdemes megemlíteni. Mai cikkünkben 6 ilyet fogunk Nektek bemutatni, így ha rendelkeztek Nintendo Switch játékkonzollal, vagy csak egyszerűen kíváncsiak vagytok ezekre, akkor mindenképpen tartsatok velünk!
A TV automatikus bekapcsolása
A Nintendo Switch HDMI kábellel csatlakozik a televízióhoz, amivel nem mondunk újdonságot. Azonban azt tudtátok, hogy ennek köszönhetően a konzol bekapcsolásakor automatikusan bekapcsol a TV is? Ez egy olyan funkció, amit egyébként bármikor kikapcsolhatunk, ha zavarónak tartjuk.
Ezt a Nintendo játékkonzolon tehetjük meg. Ehhez menjünk a beállítások menübe, majd a TV beállításoknál kapcsoljuk ki a tápellátási állapotnak megfelelést.
Joy-Con megkeresése
Bizonyára sokunkkal megtörtént már az, hogy játék után nem találtuk meg a Joy-Con-t. A konzol főképernyőjén találunk egy kontrollerek nevezetű gombot, amelyre rákattintva meg tudjuk keresni az elbújt vezérlőt. A gomb megnyomásával a Joy-Con automatikusan elkezd rezegni, aminek segítségével pillanatok alatt megtalálhatjuk azt.
Bluetooth fejhallgató társítása
Mint azt a Nintendo tulajdonosok tudhatják, a dobozban rejlik egy gyári fülhallgató a játékkonzolhoz, azonban ez nem a legkényelmesebb, és az élmény sem túl nagy vele. Biztosan megfogalmazódott már sokatokban a kérdés, hogy mégis hogyan lehetne ezt kényelmesebbé tenni.
A jó hír az az, hogy a vállalat hosszú idő után végre lehetővé tette a Bluetooth-os fejhallgatók párosítását. Ezzel nem csak a játékélmény lehet végre jobb, hanem a hangvilág is élvezetesebbé válhat.
A Joy-Con párosítása okostelefonhoz, vagy számítógéphez
Bizony! Jól olvastátok. A Joy-Con Bluetooth segítségével párosítható Androidos okostelefonokhoz, illetve számítógépekhez is. Ehhez a
JoyToKey nevezetű programra van szükségünk.
Tartsuk lenyomva a kis gombot a Nintendo kontrolleren, ameddig a fény nem jelzi azt, hogy készen áll a párosításhoz. Ezután a PC-n, vagy mobilunkon keressük meg a Joy-Con-t a Bluetooth beállításoknál és már mehet is a játék.
Ez a funkció lehetővé teszi azt, hogy a
Super Mario Run és a
Mario Kart Tour is igazi Nintendo-s élményeket adjon.
Képernyőidő rögzítése
Valljuk be, már sokan gondoltunk arra, hogy vajon mennyi időt töltöttünk el bizonyos játékokkal. Azt viszont lehet eddig nem sokan tudtátok, de a Mii profilképre kattintva a fiók adatok között megtalálhatjuk a képernyőidőnk statisztikáját is. Hát nem remek?
USB billentyűzet a Nintendohoz? Igen!
Mint azt tudhatjuk, a Nintendo Switch dokkolón 3 darab USB bemenetet is találhatunk. Sokszor, amikor új játékot keresünk, vagy éppen jelszót szeretnénk beírni, akkor a kontrollerrel kell szenvednünk. Jó hír azonban, hogy egy USB billentyűzettel ezt elfelejthetjük.
Ez azonban sajnos nem teszi lehetővé azt, hogy a billentyűzetet játék közbeni irányításra alkalmazhassuk, így ténylegesen csak a játékokon kívül tudjuk hasznát venni.
Végezetül
Az egyik leghasznosabb funkció talán az adatátviteli lehetőség, hiszen új Nintendora váltásunk során nem kell mindent a legelejéről kezdenünk. Természetesen rendelkeznek még ilyen jópofa lehetőségekkel a Nintendo Switch játékkonzolok, azonban mi ezeket tartjuk a legérdekesebbeknek. Szerintetek van ezeknek értelme?