Egy megfelelő óra nem csak az időt mutatja meg, hanem ahogyan mondani szokták, öltöztet is bennünket. Remek kiegészítőként is funkcionál, azonban egy okosóra számos esetben jobb társként szolgál. Nem csak az edzéseinket követi nyomon, hanem egészségügyi méréseket is képes elvégezni, telefonunkra érkezett értesítéseinket is láthatjuk rajta, illetve sok esetben a hangvezérlésű asszisztenseket is elérhetjük vele. Mai cikkünkben elhoztuk azt a TOP 3 darabot, melyek 2021-ben nagy sikert arattak. Ha kíváncsi vagy ezekre, vagy éppen karácsonyra keresnél egy remek ajándékot, akkor mindenképpen tarts velünk!
Az Androidos felhasználók legjobb választása
A Samsung Galaxy Watch 4 és Watch 4 Classic órák az elsők, akik a Google WearOS 3-at használják. Ez azért lehet érdekes, mert a Samsungnak eddig saját operációs rendszerük volt használatban, a Tizen. A Google WearOS 3 lehetővé teszi a széleskörű alkalmazás támogatást, így az eddigieken felül többet érhetünk el.
A korábbi Galaxy Watchok-kal azonos felületet és funkciókat kaptak. Fényes OLED kijelzővel lettek ellátva, melyek élvezetesebbé teszik használatukat. Teljesítményük zökkenőmentes és egyenletes. Az egészségügyi, illetve fitnesz tevékenységeket pontosan mérik, ezzel még megbízhatóbbá téve magukat. Az elektrodiagram és vérnyomásmérő funkciók eléréshez Samsung telefonnal kell rendelkeznünk, sajnos más Androidos eszközzel nem kompatibilisek ezek.
A Classic változat rozsdamentes acélból készült és a képernyő körül egy mechanikusan elforgatható előlap található. A sima Watch 4 40 mm-es, míg a Classic 42 és 46 mm-es változatban érhető el. Áruk 120.000 forint körül kezdődik.
Az iPhone tulajdonosoknak
Az idén megjelent Apple Watch 7-es szériája lehet az év slágere az Apple fanok körében. Köztudott, hogy a vállalat okosórái rendelkeznek a legjobb operációs rendszerrel. A 7-es széria nagyobb és fényesebb kijelzőt kapott. Töltési idejük gyorsabb lett, illetve jobb víz-és porállóságot kaptak, mint korábbi verzióik. Képesek érzékelni az aktív mozgást, így a tevékenységet automatikusan elkezdik mérni, majd az eredményeket automatikusan elmentik.
A nagyobb képernyőnek köszönhetően kihasználhatóbb lett a teljes képernyős billentyűzet funkció is. Az egészségügyi jellemzők nem sokat változtak. Egy érzékelő került bele a vér oxigéntelítettségének méréséhez, mely az alapbetegségekkel rendelkezőknek, illetve az aktív sportolóknak kifejezetten ajánlott. Az
Apple Watch alkalmazással kényelmesen cserélgethetjük a számlapokat és egészen egyszerűen személyre szabhatjuk óránkat.
41 és 45 mm-es kivitelezésben kapható a 7-es széria és nagyjából 160.000 forint körül mozog az ára.
A legjobb fitnesz óra
A Garmin Venu Sq és Sq Music Edition kiváló választás a zene szerelmeseinek, illetve azoknak, akiknek a sport a mindenük. Ezek az órák kiválóan funkcionálnak, ráadásul megfizethető árban is vannak. Sokkal jobb teljesítményt nyújtanak, mint az átlag aktívitásmérők.
A Music Edition változat azok számára, akik rendelkeznek Amazon Music, Spotify, vagy
Deezer zene letöltés előfizetéssel, olyan lehetőségeket kínál, mint a zene lejátszás az okosóráról. Ez edzés közben remekül jön, hiszen nem kell a telefont szorongatni közben.
Mindkét változat pontos adatokat biztosít a tevékenység mérésekről. 1 teljes töltéssel akár 5-7 napot is kibír. A Garmin Pay kiegészítő funkcióval bárhol és bármikor fizethetünk vele. Elérhetőek 40 és 45 mm-es változatokban is. Áruk 75.000 forinttól indul.
Végezetül
Az okosórák évről-évre egyre fejlettebbek és szerepük is egyre nagyobb. Szerintünk remekül funkcionálnak a hétköznapokon és teljesen megérik az árukat. Számos helyzetet megkönnyítenek és már egyre több csuklón láthatunk ilyen eszközöket. Érdemes olyan darabot választanunk, amely minden igényünknek megfelel. Nektek mi a véleményetek ezekről a készülékekről?