Bizonyára sokunkkal megtörtént már az a szituáció, hogy a Wi-Fi valamiért nagyon lassú volt, vagy egyáltalán nem is működött. Ez nagyon sok esetben zavaró lehet, hiszen szinte már mindenhez szükségünk van gyors internet kapcsolatra. Legyen szó otthoni munkavégzésről, tanulásról, esetleg akár szórakozásról. A lassú internetkapcsolat sajnos nagyon sok kellemetlen pillanatot okozhat számunkra. Elhoztunk 7 olyan tippet és megoldást, amelyek sokat segíthetnek nekünk egy ilyen helyzetben. Ha érdekel, hogy melyek ezek a trükkök, akkor mindenképpen tarts velünk!
A router megfelelő elhelyezése
A router tökéletes elhelyezése nagymértékben meghatározza a WI-FI jel erősségét a lakásban, nem egyszerű kiválasztani a tökéletes helyet. Sajnos már a legkisebb polc is blokkolhatja az erős jelet, így nem mindegy, hogy hol helyezzük el eszközünket. Fontos kiemelni, hogy minél központibb helyre rakjuk, annál nagyobb az esélyünk arra, hogy a ház minden pontjában elérhessük a stabil és erős WI-FI jelet.
A legkedvezőbb természetesen egy olyan hely, ami minden olyan készülékhez közel esik, amit minden nap használunk. Ilyen például a számítógépünk, a mobiltelefonunk és sok esetben a televízióink is. Helyezzük a routert egy nyitott és akadálymentes pontra a lakásban, ahol könnyen hozzá tudunk férni és ahol minden probléma nélkül tud dolgozni. Semmiképpen se tegyük sarokba, szekrényekbe, vagy fiókokba, ugyanis ezek azok a helyek, ahol a legjobban blokkoljuk a Wi-Fi működését, az internet jel erősségét.
Az Ethernet
A mai világban már lassan el is felejtjük azt, hogy léteznek kábelek. Szinte már mindenre van vezetéknélküli megoldás, köztük az internetre is. Az Ethernet egy remek megoldás lehet számítógépekhez, vagy akár játékkonzolokhoz is. Fontos, hogy használatához a Wi-Fi mindenképpen legyen kikapcsolva a készüléken.
Az Ethernet gyorsabb és stabilabb, mint a vezetéknélküli internet, így sokkal jobb megoldás lehet. Nem befolyásolják más eszközök, így teljes mértékben annak adja át az internetet, amelyikhez kábelen hozzá van csatlakoztatva. Egyetlen hátránya az, hogy a kábel miatt az eszközök tartózkodási helye eléggé korlátozott, emiatt kevésbé lehet kényelmes.
A router frissítése
Minden router eltér a többitől, azonban a legnagyobb és legfontosabb eltérés az nem más, mint a hatókör. Azt, hogy kinek milyen erős Wi-Fi-re van szüksége, mindenki maga dönti el. Saját igényeink szerint érdemes nézelődni és segítséget kérni egy új router vásárlása előtt. Nagyobb otthonokba érdemes úgy keresgélni, hogy az adott típus legyen képes kommunikálni különböző jelerősítőkkel is, hiszen ezek segítségével tudjuk eljuttatni az internetet a ház legtávolabbi pontjaira is.
A megfelelő jelszavas védelem
Sok esetben szembesülhetünk olyannal, hogy a router jelszavát könnyedén kitalálják a szomszédok, vagy az utcán tartózkodó idegenek. Mivel az ilyen kalóz felhasználók is a mi internetünket használják, így az még jobban leterhelődik, ezáltal lassúvá is válik. Fontos, hogy mint bárhol máshol, itt is erős jelszót állítsunk be, így elkerülve a hackereket is.
( Korábbi cikkünket elolvasva azt is megtudhatjátok, hogy
mit tehetünk a hacker támadások ellen. )
A használatlan eszközök lecsatlakoztatása az internetről
Sokan nem tudják, hogy ha nem használunk éppen egy eszközt, de a Wi-Fi be van kapcsolva rajta, az is lassíthatja az internetet a lakásban. Előfordulhat, hogy a háttérben megnyitva maradt a
YouTube alkalmazás és ezt elfelejtettük, azonban így az internetre kapcsolódva az folyamatosan dolgozik a háttérben, ezzel lassítva a jelet. Érdemes kikapcsolni a Wi-Fi-t, ha éppen nem használjuk azt az eszközön.
Router újraindítása?
Sokan mindig a router újraindítást választják, azonban ez hosszú távon és sűrűn alkalmazva egyáltalán nem ajánlott! Természetesen, ha valami nem működik rendesen meg lehet próbálni egy újraindítással megoldani, de ha utána sem oldódott meg a probléma, érdemes a következő tippet végrehajtani.
A szolgáltató felkeresése
Amennyiben megoldhatatlan problémát észlelünk, érdemes felvenni a kapcsolatot a szolgáltatóval. Ők általában központilag látják a probléma forrását, és ha szerencsések vagyunk, akkor távoli eléréssel javítják a hibát, vagy még aznap kiküldenek egy szerelőt, aki kijavítja a hibát. Ne féljünk segítséget kérni tőlük.
Végezetül
Az internet problémák bármikor utolérhetnek bennünket, ez sajnos elkerülhetetlen. Szerencsére számtalan megoldás létezik erre, így a dolog könnyen kiküszöbölhető. Te próbáltad már valamelyik megoldást?