(Fotó: www.slashgear.com)
Bizonyára sokaknak jut eszébe a játékkonzol szóról az Xbox, vagy társai, azonban bármennyire is népszerűek ezek az eszközök, sajnos nem olyan egyszerű őket A-ból B-be elvinni. Régóta töprengsz Te is azon, hogy mennyire király lenne egy zsebméretű konzol, amit bármikor magaddal vihetsz szinte bárhová? Ebben az esetben van egy jó hírünk! Nemsokára érkezik a Panic INC. által tervezett Playdate, ami egészen pontosan megfelel ennek a gondolatnak. Ha kíváncsi vagy erre a szerkezetre, tarts velünk cikkünkben!
A Playdate játékkonzol
A Playdate játékkonzol egészen picivel több, mint két éve vár a vásárlókra, azonban mára már az előrendelési dátuma is publikus. Ez egészen pontosan július 29-én fog megkezdődni, de addig is hadd mutassuk be ezt a remek kis játékkonzolt.
Külsőre egy egészen pici, sárga eszközt pillanthatunk meg, amely szinte tényleg a zsebünkben is elférhet. Különlegessége az egyedülálló hajtókar, ami az oldalán található, illetve a 24 exkluzív játék, amelyek kizárólag a Playdate-re lettek készítve. Azonban a konzolra sajnos nem lehet játékprogramokat ingyenesen letölteni. Vigasztalásul itt van két remek mobilos játékprogram, Android mobilra
Sakk, illetve a jól ismert
Flipper játékprogram iPhone-ra.
Hogyan kell használni?
Az előbb említett hajtókar segítségével tudunk majd egyes játékokat irányítani, azonban lesznek olyanok is, amelyeket egyszerűen a nyilakkal és az A-B párossal játszhatunk majd.
A játékkonzol töltése is igazán szórakoztató, ugyanis sokak szerint a dokkolón töltődő készülék úgy néz ki, mint egy miniatűr televízió. Hát nem elképesztő? Kinézetre egészen olyan, mint egy jövőből érkezett, de mégis retro hangulatú tárgy.
A Playdate játékkonzol műszaki adatai
Ez a jópofa kis játékkonzol egy 2,7 hüvelykes Sharp Memory LCD kijelzővel van felszerelve. A Sharp Memory azért egy remek választás, mert ez minden alkalommal megjegyzi a legfrissebb képpontok helyzetét, így a képfrissítés sokkal gyorsabban zajlik, ráadásul energiatakarékosabb is, így több ideig bírja az akkumulátor. A konzol háttértára 4 GB-os, valamint 16 MB RAM-mal van ellátva.
Wi-Fi, valamint a 4.2-es Bluetooth kapcsolat segít bennünket a konzoljátékok letöltésében, illetve a kapcsolatok létrehozásában. A Playdate egy USB-C bemenet által kap töltöttséget, illetve ezen kívül elhelyeztek egy fejhallgató csatlakoztatót is az alján.
Hogyan juthatunk hozzá a Playdate játékokhoz?
Eleinte furcsának tűnhet majd, azonban a gyártó így látta megfelelőnek. A kezdetekben nem fogunk tudni hozzáférni az összes játékhoz, sőt, hetente fog publikussá válni 2-2 játék egészen addig, ameddig nem jelenik meg mind a 24 darab.
Ennek indoka az, hogy így tudják majd követni az emberek elégedettségét a konzollal kapcsolatban, továbbá meg tudják figyelni azt, hogy ki meddig használja a kis készülékét. Terveik szerint ez egy nagyjából 3 hónapos időszakot foglal majd magába.
A játékokért fizetni nem kell, azonban ha már a pénzügyekhez kerültünk, nézzük meg mennyibe fog kerülni az eszközünk.
Árak és összehasonlítások
Bizonyára tisztában vagyunk azzal, hogy a többi játékkonzolhoz milyen árban jutunk hozzá, azonban itt még szó sincs a kiegészítőkről, vagy a játékokról, amiket külön kell megvásárolnunk. Akár több százezer forintot is beleölhetünk a szórakozásba.
A Playdate játékkonzol nagyjából 45.000 forintba fog kerülni, ami magába foglalja már a játékokat is, így aztán nem kell többet költenünk rá. Az USB-C kábelt meg remek árakon tudjuk pótolni, ha az eredeti tönkre menne valamiért.
Végezetül
A konzol igazi különlegessége nem más, mint az, hogy ha elég ügyesek vagyunk és értünk a dologhoz, akár saját magunk által fejlesztett játékokat is telepíthetünk rá, mely a nyitott rendszernek köszönhető. Szerintünk kétségkívül egy remek kis készüléket várhatunk. Te mit gondolsz róla?