Főoldal > Hirek > Az okos TV-k biztonsági kockázatai

t: 1646

Az okos TV-k biztonsági kockázatai



A számítógépes bűnözők felfedezték az okos TV-k feltörésének módját. Ezért az okos TV tulajdonosoknak kellő körültekintéssel kell használni eszközeiket. Az okos tévék ugyanúgy hozzáférhetők jogosulatlan felek számára, mint a számítógépek vagy más, internethez csatlakoztatott eszközök. Mivel sok tévében mikrofonok és kamerák vannak, a hackerek súlyos adatvédelmi lopásokat valósíthatnak meg. Ezenkívül az okos TV átjáróként szolgálhat az otthoni hálózathoz, lehetővé téve a hackerek számára, hogy személyes információkat szerezzenek a többi hálózatra csatlakozott eszközünkből is.

Vegyük át az irányítást az okos TV felett!

A vásárlás előtt járjunk alaposan utána a készüléknek, majd olvassuk el a kézikönyvét is. A felhasználóknak nem szabadna megelégedniük az alapértelmezett biztonsági beállításokkal. Ha lehetséges, meg kell változtatni a jelszavakat. Ha ez nem megoldható, akkor ki kell kapcsolni a mikrofonokat és a kamerákat, ha nem használjuk. Ha a TV-kamerát nem lehet kikapcsolni, a legbiztosabb megoldás az, ha leragasztjuk.
Sőt vásárlás előtt már fontoljuk meg, szükséges-e kamerát és mikrofont használó modellt vásárolni.
Okos TV tulajdonosként azt is meg kell vizsgálni, hogy az eszköz miként gyűjti a személyes információkat, hogyan tárolják ezeket az adatokat, és ezt mire használhatja fel a gyártó.
Végül, fel kell mérni, hogyan frissíthető az eszköz biztonsági javításokkal.

Számítógépesített eszközök

A mai intelligens TV-k olyan funkcionalitással bírnak, mint a számítógépek - ideértve az internetes böngészés képességét is -, ezért ugyanazok a kiberbiztonsági kérdések merülnek fel.
A számítógépek remekül szolgálnak információk beszerzéséhez, de ugyanúgy tudnak adatokat kiadni is.

Nézzük meg, mit nézünk meg

Bár a hackelés lehetősége aggasztó, a gyártók által a TV-tulajdonosoktól összegyűjtött adatok szintén komoly aggodalomra adnak okot.
Több okos TV-gyártó, köztük az LG és a Samsung, információkat gyűjtött a felhasználóktól a megtekintett tartalomról.
Figyelemmel kísérték a tartalmat, hogy segítsék a hirdetőket a hirdetések jobb célzásában.
A tévékövetés komoly probléma, a fogyasztók gyakran úgy gondolják, hogy a biztonság kialakítása valaki más feladata vagy felelőssége. A probléma az, hogy az ilyen passzív fatalizmus miatt az emberek áldozattá válnak mind a fogyasztói elektronikai óriásokkal - akik üzleti célokra használják az ügyfelek adatait -, és olyan számítógépes bűnözőkkel szemben, akik személyesen profitálnak ebből.

Túl a TV-ken

Bármelyik, az internethez csatlakoztatott eszköz - akár kábelen, akár vezeték nélkül - adhat egy belépési portot az otthoni hálózathoz, és hozzáférést biztosíthat a személyes adatokhoz.
Az internetre csatlakoztatott minden eszközünkre figyelnünk kell.
Ezek a ház nyitott ajtói. Ezeken keresztül férünk hozzá eszközeinkhez, de ha nem vagyunk elég körültekintőek, akkor mások ugyanúgy megtehetik ezt. Meg kell szüntetni az illetéktelen hozzáférés lehetőségét ezeken a portokon, fel kell állítani a tűzfalakat, és ahol lehetséges, a legmagasabb szintű titkosítást kell használni.

Ám ha ezekre egy kicsit odafigyelünk, ugyanúgy folytathatjuk a kényelmes film nézést, akár mobilunkról irányítva a televíziót: Androidról vagy iOS-ről, akár közvetlenül a telefonról nézve pl. az ingyenes MinDigTV-t (Android, iOS).


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Ha olyan vagy, mint én, minden karácsonykor előre rettegsz a vásárlástól, mert rémálom kitalálni, ki mit szeretne kapni. Ha megtudjuk, akkor sincs egyszerű dolgunk megtudni, hogy nem vették-e meg maguknak, vagy hogy valaki más nem szerezte-e már be nekik. Ezek a problémák nem korlátozódnak a karácsonyra...
A Google kedden leplezte le a Stadia névre keresztelt streaming játékplatformját, és a korai értékelések a legjobb indulattal is elég vegyesek. 129 dollárért a játékosok megszerezhetik a szükséges hardvert - egy Stadia kontrollert és egy Chromecast Ultra készüléket a tévén való játékhoz.
Cikksorozatunk záró részében ismét három könnyen alkalmazható, tech csínyt mutatunk be. A célpont ezúttal a kiszemelt áldozat számítógépe lesz,. Megbuheráljuk a megjelenített képet, hangot és kísérteties önálló életre kelt weboldalakat indítunk.
Az alábbiakban folytatjuk cikkünket, sorozattá bővítve a tech világhoz kapcsolódó csínyekkel. Mint eddig, itt is szem előtt tartva az ízlésesség határait. Ezúttal a perifériáké lesz a szerep, a billentyűzettel, egérrel és kijelzővel babrálunk kicsit.