Főoldal > Hirek > Legjobb tech csínyek - 3. rész

t: 1537

Legjobb tech csínyek - 3. rész



Cikksorozatunk záró részében ismét három könnyen alkalmazható, tech csínyt mutatunk be.
A célpont ezúttal a kiszemelt áldozat számítógépe lesz. Megbuheráljuk a megjelenített képet, hangot és kísérteties, önálló életre kelt weboldalakat indítunk.

Feladatütemező beállítása véletlenszerű alkalmazások, weboldalak indításához

Képzeljük el, hogy néhány percenként megnyílik egy bizonyos oldal egy új böngészőlapon. Bosszantó. Most képzeljük el, hogy megpróbáljuk gyorsan elhárítani ezt a problémát, ámde teljesen feleslegesen (mivel az új fül mindig újranyílik). Ehhez a trükkhöz kell már egy kis elhivatottság, valamint rendszergazdai jogok.
Indítsuk el a Feladatkezelőt: Windows 10 esetén egyszerűen írjuk be a start menü keresőjébe, hogy Feladatkezelő és a találatok közül válasszuk ki azt. Tegyük be a feladatot az ütemezőbe, és pontosan döntsük el, hogy mi történjen. Hozzunk létre egy új feladatot, futtassuk a varázslót, válasszuk ki a böngészőt, írjuk be a webhely címét az argumentum mezőbe, majd állítsuk be az ütemezést úgy, hogy ismételje meg ezt a feladatot 5 percenként (vagy akár percenként - attól függően, hogy mennyire vagyunk türelmetlenek).

Cseréljük ki a rendszer hangjait

Mint sok eddig felsorolt csíny, itt is minden a megközelítésen múlik. Az egyenes megközelítés jó lehet, ha kevés időnk van. Töltsünk le egy tetszőleges '.wav' fájlt, és cseréljük ki azt a kiszemelt gép általános rendszerhangjával a Vezérlőpulton keresztül. Például az új e-mail értesítés hangját az Outlook-ban vagy más e-mail kliensben.

Ha a precizitásra megyünk, és elég időt tudunk rááldozni, használjunk hangszerkesztőt (például Audacity-t), és adjunk jópár másodperc szünetet az alapértelmezett hang (e-mail fogadáshoz vagy máshoz) és a saját hangfájlunk közé. Ez kellő időt ad ahhoz, hogy ne lehessen tudni, miért szólal meg a mi hangunk - például a Windowsba történő bejelentkezés, a felhasználói fiókok ellenőrzése ablak megjelenése, vagy bármi más után -, amelyet a választott hanghatás követ. A félelmetes sikoly egyértelmű választás lehet, de miért ne próbálnánk ki valami újat, mint például egy suttogó gyermeki hangot?

Elkevert asztali ikonok képernyőképként lementve és háttérnek beállítva

Készítsünk egy képernyőképet az áldozat jelenlegi asztaláról, állítsa be háttérképként, majd rejtsük el a valódi ikonokat és a tálcát. Eleinte minden normálisnak tűnik, de semmi sem válaszol az egérkattintásokra.
Ezt lehet fokozni: képernyőképeket készítünk az asztalról, háttérképként állítjuk be, majd néhány ikont megint mozgatunk, és készítünk ismét egy új képernyőképet. Addig ismételjük, amíg egy nagyon rendetlen asztal keletkezik, és csak néhány olyan ikon marad, amelyik ténylegesen működik, és az áldozatnak meg kell keresnie, hogy melyek a használhatóak.
Képszerkesztéshez rengeteg program használható, köztük a magyarul is elérhető XnView.

A legjobb tech csínyek első részét itt olvashatjátok.
A legjobb tech csínyek második részét itt olvashatjátok.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Az alábbiakban folytatjuk cikkünket, sorozattá bővítve a tech világhoz kapcsolódó csínyekkel. Mint eddig, itt is szem előtt tartva az ízlésesség határait. Ezúttal a perifériáké lesz a szerep, a billentyűzettel, egérrel és kijelzővel babrálunk kicsit.
Az ugratások szuper dolgok tudnak lenni, persze csak egy ízléses kereten belül. Egy szinten vannak a cicás videókkal, az édességgel és az ingyenes cuccokkal - mindenki szereti őket. Ezekből mutatunk be most párat, amelyek valamilyen módon a technológia világához kapcsolódnak.
A Google új módszert adott a naptárbejegyzés gyors létrehozásához böngésző használatakor. Ha a „cal.new” vagy a „meeting.new” címre navigálunk a Chrome webböngésző címsorában, akkor egy üres Google Naptárbejegyzéshez vezet, amely készen áll az adatok kitöltésére.
A streaming szolgáltatók száma napról napra egyre több. Nem kérdés, hogy a jövő TV műsor fogyasztása is ezeken a csatornákon fog történni javarészt. A legújabb belépőt az NBC indítja Peacock néven a következő év első felében. Az Apple TV+ is épp hogy elindult, ahogy a Disney+ sem túl régi játékos. Vajon sikerül-e...