A Freedom House évente internetértékelést ad ki, melyben Magyarország idén rontott, a 19 pontjához begyűjtött még négyet, de az idei 23 pont is belefér még a szabad internet kategóriájába. A világ egyre több országának internet- és médiaszabadsága romló tendenciát mutat, melynek bloggerek, újságírók és persze a nagyközönség látja kárát. A jogvédő szervezetek is harcolnak a nevükkel kiadott tartalmak védelméért, több torrent és megosztó is eltűnt már a süllyesztőben. Most pedig Hollywood adta az új korlátozási ötletet.
Régóta keresnek egyre jobb megoldásokat az internetes tartalmakat közzétevők adataik védelmére. Sok más tartalom, például zene, film kerül fel az internetre szabadon letölthető, sokszorosított formában, melyből az alkotóknak nagyösszegű bevételkieséseik származnak. De biztosan az elzárás a legjobb megoldás a problémára? Sajnos úgy látszik, hogy a W3C (World Wide Web Consortium, az internetes szabványokért felelős szervezet) és Tim Berners-Lee, a web atyja szerint is igen.
Ugyanis Hollywood felvetése úgy szólt, hogy a népszerű használatú HTML5-be kerüljenek másolásvédelmi megoldások. S mindezt nyugtázta a W3C, így a
BoingBoing portálon szereplő cikk szerint hamarosan normális dolog lesz az, ha a webböngészőnk egy oldalmegtekintési kérelemre csak annyit reagál, hogy nem teheti meg neked, vagy hogy a kért tartalom védett.
A weboldalak összetevőinek megtekintése megszűnik, hatékonyabb lesz a képek, zenék, videók letöltésének tiltása az interneten. Ez a tény nem csoda, ha felháborítja az internetes közösségeket, hisz teljesen megváltoztathatja az internetes kultúrát.