Kicsit elcsendesedett az okosszemüvegek körülötti hírverés mostanában. A Sony ígéretes szemüvegéről, mely mindkét szemre kiterjedő kijelzésével előnyösen szállhatna versenybe a Google Glass termékével, még semmi új hír nem látott napvilágot március óta. A Google Glass épp tesztelés alatt áll körülbelül 10000 felhasználó által. Lehetett látni Bon Jovi koncerten, sokan használják a Szilícium-völgyben és MMO játék is készült rá. Az Apple is készül hasonló szemüveggel, de arról még kevesebbet tudni. A Távol-Keleten is tervben vannak rivális eszközök, például a mostani japán termék.
A japán NTT Docomo telekomcég berkeiből származik a felvetés, miszerint a karakterfelismerő technológiát instant fordítás létrehozására lehetne használni, tehát valamilyen eszközben kiépíteni azt a rendszert, mely a használója számára a lehető leggyorsabban lefordítja és közli az írott információt.
Ehhez továbbfejlesztették az eddigi okosszemüveges megoldásokat és létrehoztak egy eszközt, mely amellett hogy a felhasználó szemébe juttatja az információt, külön kezelőfelületet is biztosít felesleges hardvereszközök nélkül. Ezt kivetítés útján oldja meg, azaz képes bármilyen sík felületen érzékelni a gyűrűt viselő ujj tevékenységét a kivetített kezelőszerveken. Elméletben ez a kivetítés a kijelzésre is használható lesz.
Másik jelentős várható funkciója az arcfelismerés lesz, mely szinte sci-fi filmekbe illő módon jelezheti nekünk ismerőseink nevét és pozícióját, ha véletlenül egymásba futunk az utcán vagy valamilyen más helyen. Lényeg, hogy az eszköz lássa a személy arcát és ki tudja elemezni.
Az eszköz nyitott a programozók kreativitására és programjaikra, nem telhet bele sok idő, hogy megjelenhessen a piacon. Erre rásegíthet még az a nem régóta létező tény, hogy a 2020-ban rendezendő olimpiai játékok színhelye Tokyo lesz, Japán fővárosa, így aki esetleg odalátogatna abban az időben, nagy eséllyel viszonylag olcsón hozzájuthat majd egy ilyen szemüveghez.