Főoldal > Hirek > A Microsoft alakítgatja a megvásárolt Nokiát

t: 1252

A Microsoft alakítgatja a megvásárolt Nokiát

Szeptember 3-án történt a nagy bejelentés, hogy a Microsoft megvásárolja a Nokia készülékekkel és szolgáltatásokkal foglalkozó részét. Ezt sokan sejtették már, de mégis meglepő volt az informatikai cég még labilis helyzete miatt, amit az átszervezés és Steve Ballmer távozása okozott. A Nokia részlege 7,2 milló dolláros áron kelt el, az pénz fedezi az üzletágat, a licenszeket, a gyárakat és a közel 32 ezer fős alkalmazotti gárdát. A közlemények szerint a felvásárlási folyamat közel fél évig fog tartani, 2014 tavaszára várható a lezárulása. De úgy tűnik azért ez sem zökkenőmentes még.
A hírek szerint a két cég közt nézeteltérések adódtak, elsősorban az miatt, hogy a Microsoft már most szeretné a magáénak tudni az irányítást és a még megvásárlás alatt álló Nokiában is átszervezéseket kezdeményezett, továbbá azt is rebesgetik, hogy a Microsoft többet akar, mint ami a megkötött szerződésben leírtak megengednének. Valószínűleg további technológiákról van szó, bár erről nagyon keveset lehet tudni.
Az említett változtatások eddig a készülékeket érintették, a Microsoft az alsókategóriás készülékeket teljesen kivonná a piacról, a Nokia Asha szériájának új modelljei már meg sem jelennének, ahogy a még be sem jelentett Sirius sem biztos, hogy forgalomba kerül.
A 4G-képes, Windows RT 8.1-et futtató Sirius Snapdragon 800-as quadcore processzorral, 10,1 hüvelykes Full HD képernyővel, 6,7 megapixeles Carl-Zeis optikás kamerával szerelt tablet 10 órányi üzemidőre képes akkumulátort is ígért. Így együtt egy erős gépről beszélhetünk, amely 499 dolláros árával olcsóbb, mint az Apple iPad-je, viszont még néhány hasonló képességű Androidos készülékhez képest magasabb ez az ár.
Tehát néhány Nokia készülék eltűnhet a süllyesztőben, de a Sirius sorsa még nem pecsételődött meg egészen, még a végső döntést nem hozták meg.

Forrás: ITcafé


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

A szalagos tárolók a zeneiparból kiszorulnak, de még jelen vannak a számítástechnikában, sőt. Fejlődést is mutatnak, hiszen vannak előnyös tulajdonságaik, melyekkel az új tárolókkal szemben versenyben maradhatnak.
A hírhedt Edward Snowden-dokumentumok folyamatos megjelenése egyre nagyobb bizalmi nehézségeket okoz a nagy felhasználói adatbázissal rendelkező informatikai cégeknek, köztük a Facebooknak is.
Az Amerikai Egyesült Államokban sem legalizált a torrentezés, sem a technológia, amin keresztül lebonyolódik az átvitel. A hadsereg viszont most a peer-to-peer kapcsolatrendszerben találta meg a hatékony kommunikációját.
Már nyáron sokan várták, aztán mára tolódott, végül pedig az új kiadási időpont valamikor októberben lesz. Az OS X Mavericks sokat várat magára. Hiába, meg kell dolgozni a nagy horderejű újítások tökéletesítésével.