Főoldal > Hirek > A legjobb hangprojektorok az otthoni moziélményhez

t: 1424

A legjobb hangprojektorok az otthoni moziélményhez



Moziba járni mindenki szeret. A magával ragadó filmek, a hangzás és a popcorn terjedő illata. Ezek mind olyan dolgok, amik megadják az igazi mozihangulatot, és szerencsére a mai világban ezt az élményt otthonunkba is becsempészhetjük. Az úgynevezett hangprojektorok lehetővé teszik számunkra, hogy nappalinkból egy házimozi jöjjön létre akár baráti estékhez, randevúkhoz, vagy csak szombat estére egy pihenés mellé.

Miért pont a hangprojektor?

A mai világban rengeteg ember jár moziba (ha a vírus miatt nincs karantén). Vannak, akik heti rendszerességgel, vannak, akik ritkábban, de egy biztos: mindenki az élmény miatt jár oda. Számos lehetőségünk van arra, hogy a nappalinkban tarthassunk egy filmes estét, de mit kezdjünk azzal, ha az élmény nem ugyanolyan jó, mint a moziban? Többféle hangprojektor közül lehet válogatni, attól függően, hogy kinek milyen igényei vannak.

Bár nem túl olcsó eszközök, mégis hosszútávon remek befektetések. Vannak olyan emberek, akiknek saját házimozijuk van. Náluk picivel összetettebb a dolog, hiszen egy ilyen szoba a lakásban több eszközt igényel, de ha Te beéred a kanapén a TV előtt, akkor bizony Neked megérheti.

AZ EISA díjas LG SN8Y

Az LG az egyik legnépszerűbb a hangprojektorok körében. Számos különböző variáns létezik, de mégis mindegyik egyszerűen lenyűgöző. Az SN8Y a maga 3.1.2-es kiosztásával igazi mozis hangulatot ad Nekünk. Hangja helyiséghez illeszkedő, így ha éppen a szobában levő tárgyak torzítják a tiszta hangzást, akár 15 másodperc alatt kijavítja ezt.

Hangprojektorunkkal akár irányítani is tudjuk az LG ThinQ eszközöket, legyen szó mosógépről, hűtőszekrényről, vagy akár robot porszívóról. Lehetőségünk van WiFi vagy Bluetooth kapcsolattal telefonunkat, vagy okos tévénket összekötni, így akár Spotify-os lejátszási listáinkat is élvezhetjük a projektorral.

Samsung Harman/Kardon hangprojektor

Igazán körül ölelő élményt keresel? Akkor ez Neked való! Amennyiben rendelkezel Samsung okos tévével, akkor előrébb is jársz, hiszen ezt a hangprojektort Wifi, vagy Bluetooth segítségével párosíthatod vele, melyeket akár okos távirányítóval is kezelhetsz. A hang teljesen szinkronban van az éppen képernyőn lévő tartalommal, így élvezetessé és könnyeddé teszi a filmnézést.

A projektor támogatja a profi játékmódot is, mellyel kiemelhetjük a hangeffekteket, ezzel hangulatosabbá téve a játékot. Az adaptív hang automatikusan növeli a hangtisztaságot az alacsony hangerő esetén, így minden esetben érthető műsort láthatunk magunk előtt. Az élményt a Netflix teszi még izgalmasabbá, hiszen számos sorozatot és filmet kínálva biztos mozi élményt kaphatunk.

JBL BAR 2.1

A JBL márkától a már megszokott hangszórók miatt nem várunk csalódást, hiszen több módon bizonyított már számunkra. A kis kézben fogható hangszóróktól egészen a monstrumként kinéző darabokig számtalan méretű és hangzású terméket vásárolhatunk meg tőlük, így nem kifejezetten az juthat eszünkbe elsőre róla, hogy rossz lenne.

Ez a Bluetooth-os és HDMI csatlakozós eszköz minden téren helyt áll. Kinézete letisztult és egyszínű, ezáltal könnyen összehozható a szoba dizájnjával. Legyen szó akár filmnézésről, vagy videójátékról, a JBL BAR biztosan hű társunk lesz. Szeretnél a barátokkal tartani egy játék estet? Párosítsátok össze a projektort a tévével, és kapcsoljátok be az AirConsole-t. A szórakozás garantált.

SONY HT-X8500

Ez a vezetéknélküli, beépített mélynyomós hangprojektor is biztosan sok ember kedvence, hiszen adottságai miatt könnyen átvihető A-ból B-be, és a Dolby Atmos segítségével bármelyik szobában mozi hangulatot kelt. A szimulált surround hangzással a szoba minden pontjába eljuttatja a hangot. Alapból már a projektor ad egy olyan élményt, amit egy sima TV hangszóró nem tudna átadni, de felfűszerezve a dolgokat, ehhez a darabhoz tartozik egy külön mozi mód is, mellyel tényleg mintha a teremben lennénk.

Létrehozható Bluetooth kapcsolat a telefonunkkal, így kedvünkre hallgathatunk zenét, vagy oszthatjuk meg a tévé kijelzőjén az éppen nézni kívánt YouTube videóinkat.

Modern mozi otthon?

Ezeknek a termékeknek az árai 100.000 és 200.000 Forint között mozognak, tehát nem túl olcsók, mégis számos háztartásban találkozhatunk velük. Tényleg ennyire megéri? A válasz nem egyszerű, hiszen több befolyásoló tényezővel is szembesülhetünk, mégis bátran ki merjük jelenteni, hogy megéri a befektetést. A karantén időben jóval többet használjuk otthon a TV-ket filmekhez, sorozatokhoz és még sok máshoz, így nem is kérdéses, hogy akinek elengedhetetlen a mozis hangzás, egy jó hangprojektor lehet a legjobb barátja.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Közös életünk az okos eszközökkel a 2000-es évek elején kezdődött, amikor egyre több okosabb telefon került képbe. Ezek évről-évre egyre modernebbek lettek, márkák tűntek el és jöttek létre, majd az egyre nagyobb népszerűség miatt az évek alatt számtalan népszerű alkalmazást érhettünk el. A 2010-es évekre már akkora szerepe lett az okos...
2021-ben biztosan nem újdonág az, hogy a világ tele van okos televíziókkal. Ez már megszokott, de mi van akkor, ha az ember nem tud, vagy nem szeretne megvenni egy okos TV-t, de mégis vágyik arra, hogy hasonló legyen az érzés?
Október elején a Google bejelentette a G Suite a Google Workspace-vé történő átalakítását. Az átnevezés egybeesik az új csomagok bevezetésével, valamint az egyes szolgáltatások integrálással. Havi 2,6 milliárd felhasználó használja a Google felhőszoftverét. Hogyan változik a munkájuk a vállalat által végrehajtott változtatások után?
Ahogyan azt az első részben olvashattuk, idén nagyon sok elektromos autót várhatunk a piacra. Néhány modellt már bemutattunk az első részben. Ezek nem mások voltak, mint az új Mercedes, Audi, illetve Ford modellek. Ezeket tekintve jó évnek nézünk elébe, de ez még nem minden...