Főoldal > Hirek > Bemutatták a Huawei saját készítésű operációs rendszerét

t: 1095

Bemutatták a Huawei saját készítésű operációs rendszerét



Az elmúlt időszak zavaros kínai-amerikai kapcsolata következményeként napvilágra bukkant a hír, hogy a Huawei saját fejlesztésű mobil operációs rendszert készít, melyet az Android kiváltására használnának. Ezt később cáfolták, most mégis itt van a HarmonyOS, amely pontosan ezt fogja tenni.

A közeljövő

A Huawei egyelőre azt mondja, ragaszkodni fog a Google Androidjához okostelefonokon és az új szoftvert fokozatosan vezetik be az olyan eszközök támogatására, mint például az okos karórák, hangszórók, és virtuális valóság kütyük.
Ezzel a Huawei további lépést tesz, hogy saját ökoszisztémát építsen, ahogyan az Apple is teszi, tehát hogy a hardver és a szoftver is saját berkeken beül készül. Ez kapcsolatban van az Egyesült Államokkal és Kína közötti egyre intenzívebb kereskedelmi háborúval is, a Huawei így csökkentené az USA cégeire való támaszkodását.

A HarmonyOS

Azt mondják teljesen különbözni fog az Androidtól és az iOS-től. Egyszer lefejlesztett alkalmazások lesznek futtathatók különböző eszközökön alatta. a HarmonyOS nyílt forráskódú lesz, célja egy biztonságosabb és hatékonyabb rendszer, mint a jelenleg piacon levők.
Nem az Android ellenfelének szánják ugyanakkor, sokkal inkább, mint a Google Fuchsia, az okos kütyüket célozza meg

A Huawei céljai

A Huawei idei céljai között szerepelt, hogy első helyre lépjen az értékesített telefonok darabszámát illetően. Ez azonban az amerikai szankciók miatt valószínűleg nem fog sikerülni, de még így is bizakodnak a második hely megtartásában. Jelenleg ugyanis itt tartanak, az elmúlt nyolc évben növekedésük 68-szoros volt és az idei első félévben a problémák mellett is 58,3 milliárd dolláros forgalmat bonyolított. Ezzel még így is 23,2%-os növekedést elérve.
A Huawei egyébként a szankciók okaiként felhozott vádak mindegyikét tagadja, és annak tulajdonítja azokat, hogy az USA saját gazdasági érdekei miatt próbálja őket kiszorítani a versenyből.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Néhány napja azzal szembesült az orosz titkosszolgálat, az FSZB, hogy hackereknek 7,5 terabájtnyi adatot sikerült ellopni egyik alvállalkozójuktól és ezt eljuttatták számos médiumhoz. Az FSZB Oroszország elsődleges biztonsági ügynöksége a KGB közvetlen utódja, hasonló az amerikai FBI-hoz vagy a brit MI5-hoz...
A Google becsukja azt a kiskaput, amely kiadja a böngészett oldalaknak a felhasználó Inkognitó státuszát. Legújabb blogbejegyzésében a tech óriás ígéretet tett arra, hogy a Chrome webböngészőjében megszünteti az Inkognitó privát böngészéskor eddig létező kiskaput, amely veszélyeztette a felhasználók magánéletének védelmét.
Támadók létrehoztak egy hamis Office 365 weboldalt, amely Chrome illetve Firefox frissítésnek álcázott jelszó-tolvaj trójai vírussal, úgynevezett TrickBot-tal szerez illetéktelen hozzáférést adatainkhoz.
Persze, a technológiában is vannak olyan területek, amelyek nem haladnak olyan gyorsan ahogy szeretnénk. A repülő autókat száz éve folyamatosan várjuk, és mindig 15 év múlva jön majd. De mégis, mik azok a fejlesztések, amelyeknek reális esélye van a mindennapjaink részévé válni belátható időn belül?