Főoldal > Hirek > A Google Chrome Inkognitó módja végre tényleg biztosítani fogja, amit a neve ígér

t: 1231

A Google Chrome Inkognitó módja végre tényleg biztosítani fogja, amit a neve ígér



A Google becsukja azt a kiskaput, amely kiadja a böngészett oldalaknak a felhasználó Inkognitó státuszát. Legújabb blogbejegyzésében a tech óriás ígéretet tett arra, hogy a Chrome webböngészőjében megszünteti az Inkognitó privát böngészéskor eddig létező kiskaput, amely veszélyeztette a felhasználók magánéletének védelmét.

A Chrome Inkognitó mód kiskapuja

Jelenleg a webhelyek képesek észlelni, ha egy felhasználó Inkognitó üzemmódban böngészik. Ezt úgy teszi, hogy a Chrome Fájlrendszer API-ját (Alkalmazásprogramozási felület) keresi. Ez ebben az üzemmódban le van tiltva, hogy a felhasználó böngészési tevékenysége ne hagyjon nyomokat az eszközön. Tehát a weboldal ilyenkor feltételezi, hogy a felhasználó Inkognitó módban van, mert a letiltás miatt egy hibaüzenetet fog csak kapni az elérhetőség ellenőrzésekor.

A kiskapu becsukása

A Chrome 76. verziójában, amelynek tervezett kiadása július 30, a Google azt ígéri, hogy az API-t kereső webhelyek már nem fognak hibaüzenetet kapni. Tehát ezután ez alapján nem tudják meghatározni, hogy Inkognitó módban böngésszük-e őket.
A Google azt állítja, azt szeretné, hogy ha privát módon szeretnénk a világhálón böngészni, akkor ők biztosítsák is, hogy ez így is lehessen. Utalva a politikai elnyomásra és a családon belüli erőszakra is, mint fontos indokok a privát internetezéshez.
E módosítás melléktermékeként, a fizetős oldalak, amelyek valamilyen véges mennyiségű tesztidőszakot adnak, sem fogják tudni észlelni, ha az emberek megkerülik a próbaidő lejártát az Inkognitó móddal.
A Google Hírek csapata ezzel kapcsolatban azt nyilatkozta, hogy támogatják az ilyen módon használható weboldalakat, azonban az előfizetés ellenőrzésnek nem a privát böngészés kijátszása a módja.

Felnőtt tartalmú oldalak, és amit tudnak rólunk

Bár ez a változás megnehezíti a webhelyek számára, hogy tudják, mikor használunk valóban Inkognitó módot, biztosan nem akadályozza meg őket abban, hogy továbbra is nyomon követhessék a felhasználást.
A Chrome Inkognitó módjának a kezdőlapja is kifejezetten írja, hogy míg azok az emberek akik az adott gépet használják majd, nem fogják látni aktivitásunkat, de lehetséges hogy a meglátogatott oldalak, a munkáltató, vagy az internet szolgáltató igen.
Például egy közelmúltban a Microsoft és a Carnige Mellon Egyetem által publikált kutatás szerint a felmért 22 484 felnőtt tartalmú weboldal letaglózó, 93%-a gyűjtötte össze a felhasználói adatait, majd adta tovább harmadik félnek.
Tovább fokozva a kedélyeket a kutatás kimutatta, hogy a vizsgált oldalak 45%-a profilt is épített a látogatóiról, amely a nemét, a szexuális hovatartozását, és preferenciát gyűjtötte. Ezek aztán akár politikai környezetben is felhasználható, hihetetlenül veszélyes információk lehetnek.

Ha valóban szeretnénk elrejteni internetes jelenlétünket, akkor érdemesebb olyan szolgáltatásokat használni, mint a Tor és annak Firefox alapú böngészője, vagy az Opera webböngésző, integrált VPN szolgáltatásával.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Támadók létrehoztak egy hamis Office 365 weboldalt, amely Chrome illetve Firefox frissítésnek álcázott jelszó-tolvaj trójai vírussal, úgynevezett TrickBot-tal szerez illetéktelen hozzáférést adatainkhoz.
Persze, a technológiában is vannak olyan területek, amelyek nem haladnak olyan gyorsan ahogy szeretnénk. A repülő autókat száz éve folyamatosan várjuk, és mindig 15 év múlva jön majd. De mégis, mik azok a fejlesztések, amelyeknek reális esélye van a mindennapjaink részévé válni belátható időn belül?
A Google sokadik nekifutását láthatjuk éppen kibontakozni a szociális média színterén. Ha még emlékszik rá valaki, az utolsó próbálkozásuk a Google+ volt. Ez ugyan nagy reményekkel és egészen ügyesen indult, a jól hangzó felhasználói számok csalókák voltak. A következő trónkövetelő a Google Shoelace szociális média alkalmazás...
A deepfake egy gépi tanulást felhasználó kép-, hang- és videóhamisításra használt technológia, amelyről egyre többet hallhatunk a számítástechnikát nyomon követő hírekben. Arról van szó, hogy az ezzel a technológiával fejlesztett alkalmazások mesterséges intelligenciát használva egyre profibb hamisítványokat tudnak készíteni...