Egy speciális kutatócsoport kifejlesztett egy olyan arcfelismerő rendszert, amely lehetővé teszi az egyes vadonban élő makik nagy pontossággal történő arcfelismerését. Mire lehet ezt a rendszert felhasználni?
Maki arcfelismerés
A terv az, hogy ezt az arcfelismeréses technológiát a kihalásban lévő fajok egyedeinek jobb követhetőségére használjuk fel. A kifejlesztett LemurFaceID nevet kapó szoftvert a biológusok, programozók csoportja az emberi arcfelismerő programok alapján hozták létre. A Madagaszkáron élő makipopuláción tesztelve a program 98,7 százalékos pontossággal ismerte fel a különböző egyedeket, amely eredmény kifejezetten jónak számít. Eredményeikről
hivatalos publikációt is közöltek az interneten. Az egyik társszerző, Rachel Jacobs, aki biológiai antropológus a George Washington Egyetemről azt mondta: "Az a képesség, hogy következetesen és huzamosabb ideig tanulmányozhassuk az egyéneket, valamint hogy megfelelően integrálhassuk az adatokat a különböző metodikák szerint, a legnagyobb kihívás, amikor vadon élő állatpopulációkkal foglalkozunk."
Állatbarát egyedkövetés
Az újfajta megoldással a korábbi fáradtságos, embernek és állatnak is kellemetlen módszert tudják kiváltani a biológusok. Míg eddig ha egy egyedről tudni akartak, be kellett fogni és megjelölni, jeladót tenni rá, ezentúl elég egy képet készíteni róla és a rendszer máris megmondja, melyik egyedről van pontosan szó.