A technológiai fejlődés egyik leggyönyörűbb eredménye az, amikor a beteg, vagy sérült embertársaink segítségére lehetnek a tudományos eszközeink. A Google okosszemüvege, a Glass most az autistáknak nyújthat nagy segítséget.
Egy Brain Power nevú szervezet speciálisan Glass-re fejleszti programját, amely az autisták jobb beilleszkedését segíthetné a társadalomba. A betegségben szenvedők nehezen, vagy egyáltalán nem tudják érzékelni az adott helyzet szociális vonatkozásait, így nem tudnak megfelelően reagálni például egy szomorú hír, vagy egy vicc esetén. Ez a kevésbé megértő embertársak gyors, akár tudattalan ellenszenvét válthatja ki.
A Brain Power fejlesztésével a szemüveg folyamatosan figyelné az autista gyermekhez beszélő személyek arcát, és különféle mesefigurákkal vonzaná oda a tekintetet, hogy rákényszerítse a viselője tekintetét ahhoz, akivel éppen társalognak. Ha odanézett, a figurák eltűnnek, sőt még játékpontokat is kap érte, ezzel sikerélményt párosítanak a cselekedethez. Így a gyermek akaratlanul is rászokik a szemkontaktusra és a figyelem összpontosítására a beszédpartnerét illetően.
A fejlesztés korai stádiumban van, mégis sokak figyelmét sikerült felkeltenie és még többek fantáziáját beindítania. Vajon hogyan segíthet még a Google Glass a rászorulókon? Milyen kapukat nyithat még meg a tudomány fejlődése azoknak, akik esetleg vakok, gyengénlátók, vagy valamilyen más betegséggel, hátránnyal élnek?