Főoldal > Hirek > A megfejtésre váró játék

t: 1325

A megfejtésre váró játék

2014-ben adták ki azt a puzzle mobiljátékot, amelyet azóta sem sikerült senkinek sem végigjátszania, holott ez a feladat a készítő szerint nem lehetetlen, csak éppen nagyon nehéz. Az alkalmazás címe Do Not Believe His Lies, azaz ’Ne hidd el a hazugságait’.

A játék elkészítése a lengyel Lukasz Matablewski nevéhez fűződik, aki legelőször 2014 júliusában adta ki a játékot IOS rendszerű mobileszközökre és tabletekre, majd csak később androidra. Ezután hamar felkeltette a kíváncsiskodók érdeklődését és 2015 márciusára már 275000 játékos próbálkozott az egyre nehezedő feladványokkal. Tudomásunk szerint ezidáig még senkinek sem sikerült elérni a végét.

A játék maga különféle puzzle feladványok és rejtélyek megoldására fókuszál. Az érdekesség, hogy amíg egy-egy ilyet megfejtünk, valamiféle sajátos történetet is kapunk általa, amely természetesen csak a játék befejezésével áll össze teljes képpé.

Külön érdekesség, hogy a játék ingyenes, mely innen letölthető androidra, innen pedig IOS eszközökre, azonban hogy a fejlesztőnek (is) megérje, a rosszul sikerült megfejtések után egy reklámmal ’jutalmazza’ a játékost.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Különleges alkalmazással rukkoltak elő a Virginiai egyetem hallgatói, amely hamar közkedveltté válhat a szórakozni és főleg italozni kedvelő fiatalok körében. A Drunk Mode-ot ugyanis pont a mámoros éjszakákra és a másnapos reggelekre találták ki.
Ha eddig azt hitted, a sisak azért van a síelők fején, hogy megvédje őket, akkor érdemes lesz ezt újragondolnod. Ezt tették az ausztrál Forcite Helmet Systems szorgos dolgozói is. Ma már mindenünk ’okos’, miért ne lenne az a síelő sisakunk is?
A Windows 10-es operációs rendszer a közelmúltban sokak érdeklődését felcsigázta. Sokan váltottak rá, mások pedig esetleg csak vágyakoztak a Microsoft legújabb vívmánya után. Nos utóbbiaknak üzenjük, lehet, hogy igazából van Windows 10-ük...
Ebben a világban, ahol lépten-nyomon számítógépekbe ütközünk, lubickolhatnak azok a rosszindulatú hackerek, akik mások életét teszik nyomorulttá különféle vírusaikkal és programjaikkal. Ezek közül is különleges típus a ransomware.