Főoldal > Hirek > Fogd meg Google!

t: 1436

Fogd meg Google!

Mint az köztudott, a legjobb kereső a világhálón ma a Google. Ezt kifinomult keresőmechanikájának köszönheti, amely gyors, pontos, megbízható és rendszerezett. A cég gondolt egy nagyot, és a keresőkutyák segítségére bocsátotta a rendszert.

A keresőkutyákat már régóta alkalmazzák az emberek különféle feladatokra. Az eltűnt tárgyakat, a lehetséges illegális anyagokat, személyeket megkeresni. A felnevelésük azonban hosszadalmas, betanításuk komoly munka, és még így sem biztos, hogy nem vezeti félre őket valami.

A Google Sniff (azaz Szimat) nevet kapott rendszer nagyban növeli a kutyák keresési hatékonyságát. A keresőszoftver adott volt, a kutyákra erősített Google Glass szemüvegekkel pedig a négylábúak szolgálatába állították a rendszert. A keresőt a kutya vakkantásokkal, ugatásokkal, csaholás hangokkal működtetheti.

A technológiát az állatvédők sem hagyták szó nélkül, szerintük természetellenes, hogy a kutyák Google-t használnak, és szerintük így pár év alatt akár el is veszthetik természetes szaglóösztöneiket.

Ha valakinek szintén kétségei merülnének fel a bejelentéssel kapcsolatban, akkor jogosan teszi, hiszen április elsején nem biztos, hogy minden hírünk megbízható forrásból származik.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Az 1996-ban megjelent Super Mario 64-et kevés embernek kell bemutatni. Még azok is jól ismerik a tömzsi, olasz vízvezeték szerelő figuráját, akik sohasem voltak nagy játékosok. Most a klasszikus első pályáját élhetjük újra, szebben, mint valaha!
Az interneten legújabban terjedő érdekesség a Twitter által januárban 100 millió dolláros áron megvásárolt Periscope névre hallgató újdonsága. Többen talán találkozhattak vele, hogy ez egy élő adást közvetítő alkalmazás lesz, de miről is van szó pontosan?
A nagysiekrű Instagram most egy különálló alkalmazást dob piacra, amely a Layout névre hallgat. Az app egy kollázs készítő, amely IOS-re már ki is jött, de hamarosan a Google Play áruházában is napvilágot lát.
A Facebook és Twitter profilunk sokkal többet is elárulhat rólunk, mint azt elsőre gondolnánk. A posztjaink nem csak önmagukban hordozhatnak jelentést. A szóhasználatunk rejtett információkat hordoz magában. Ezt kielemezve többet tudhatunk meg...