Főoldal > Hirek > Pro és kontra, avagy mégsem habostorta a 4K

t: 1173

Pro és kontra, avagy mégsem habostorta a 4K

Nem is régen jelent meg a HD felbontás és még az sem terjedt el lényeges többségben a tévécsatornák közt. Eleinte a HD technológia abba a helyzetbe került, hogy bár megvolt már az eszköz, amin képesek lehettünk HD videókat, képeket megtekinteni, nem volt még tartalom, amiből lehetett volna válogatni. Most a 4K-nál is hasonló a szituáció.
4K-képes tévével Már találkozhatunk a nagyobb áruházak kínálatában, bár még gyér választékban és horribilis összegekért (1 millió magyar forint felett). A Sony, az LG és a Samsung készülékei lelhetőek fel a piacon, 55 és 84.25 hüvelyk közti képernyőmérettel. Ezeket a készülékeket viszont még alig engedheti meg magának az átlagember, így még ezek sem lehetnek a hétköznapi tévézés eszközei.
A másik oldal a megtekintés mellett a felvétel. Bár léteznek már 4K felvételre képes kamerák, de a jó minőséget produkáló daraboknak meg is kell fizetni a képességeit. Az Acer megpróbálkozott a népszerűsítéssel az idei IFA eletronikai konferencián, több-kevesebb sikerrel.
Az Acer Liquid S2 szép, okos, gyors, de nem eléggé. A készülékkel addig semmi gond nincs, míg 4K felbontású felvétel üzemmódba nem állítjuk a kameráját. Az Index riporterének tapasztalatai szerint a telefon 4K felbontásbeli felvétel közben nagyon lelassul és a felvétel is szaggatott. Ami nem is akkora csoda, ha azt nézzük hogy az 52 másodpercnyi UltraHD (4K) felbontású felvétel, amit készített, az is 610 megabájtos lett. Ilyen módon egy 90 perces film ilyen nagy felbontásban meghaladja a 60 gigabájtot, ami azért nem kevés adatmennyiség. Így nem olyan meglepő, hogy a telefonnak megterhelő ekkora adatforgalmat lebonyolítania. A Sonynak sem lesz könnyű a 4K filmstreamelő szolgáltatását megvalósítania, melyhez minimum 80 megabit/s sebességű internetkapcsolat szükséges. A 4K kamera ellen szól még, hogy állítólag a Sony a túlzott melegedési tulajdonsága miatt nem építette bele az új Xperia Z1-be.
Viszont a 4K tabletek digitális képkeretként a műkincsek népszerűsítésére nagy hasznot jelentenének a részletgazdaságuk miatt.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Napjainkban egyre fontosabb, hogy fájljainkat bárhonnan elérjük, erre adnak megoldást a felhő alapú szolgáltatások. És mivel itt közöttük a méret is lényeg, ezért itt a Shared.com, mely ingyen már 100 gigabájt tárhelyet kínál.
A bankkártyával történő fizetést segítő Paypass után jöhet az újabb generációs karravaló: a Nymi, mely az emberi szív által termelt elektromosságot az eredeti mintával összehasonlítva használja a felhasználó biztonságos azonosítására.
A Nestlé és a Google megállapodása még februárban született meg a barcelonai világkiállításon titokban, az Android 4.4 kódneve KitKat lesz, számos ország boltjaiban pedig a Google zöld droidja integet majd a csokikról.
Az okostelefonok piacán hírnévvel nem rendelkező Acer most lehet, hogy nyílegyenest száguldani szeretne a legnagyobb népszerűség felé. Mindenesetre a vadonatúj készülékével, a Liquid S2-vel esélyes lehet a sikerre.