Napjainkban nagy probléma a személy azonosításának kezdetlegessége, szinte mindenhol egy felhasználónevet és egy jelszót kell megadnunk, hogy beléphessünk valahova, használjon valami szolgáltatást. Ennek több hátránya is van. Egyrészt, ha valaki meglátja, illetve valamilyen úton-módon megszerzi ezeket az adatokat, zöld utat kap a hitelesítést igénylő szolgáltatáshoz, másrészt az emberek nagy része nem hajlandó minden szolgáltatáshoz, fiókhoz külön jelszót megadni, hisz a sok jelszó közt szinte elveszhet az ember. Ilyen esetben, ha valaki megszerzi a két adatot, az ezzel a jelszóval és felhasználónévvel védett fiókok mindegyikéhez képes hozzáférni és kihasználni a felhasználótól lopott adatokat.
Erre nyújthat megoldást a Bionym által kifejlesztett eszköz, a Nymi. A Nymi lényegében egy karkötő, mely képes az emberi szívben a dobbanásokkor keletkező feszültséget érzékelni és azt az első használatkor rögzített elektrokardiológiai grafikonnal (EKG) összehasonlítani, így azonosítani a használóját viselés közben. Minden ember EKG-ja más és más, ez nagyon jó azonosítási alapot nyújt és nagy esélyeket biztosít a Nymi sikerességére.
Működése egyszerű. Első használatkor felcsatolja a felhasználó, leszorítja a mutatóujjával a karkötő tetejét, ezzel létrehozva a zárt elektromos kört. Az eszköz rögzíti az első EKG mintát, amit összehasonlítási alapnak tárol el. Ezután mindig ellenőrzi a viselőjének EKG-mintáját az alapmintával, hogy biztosan tudja, a megfelelő ember viseli. Az azonosítási eredményt Bluetooth Low Energy kapcsolaton keresztül közli az eszközt ismerő készülékekkel. Beépített gyorsulásmérővel és giroszkóppal rendelkezik, melyek segítségével egyedi gesztúrákat is rendelhetünk egy-egy művelethez, a bluetooth-t használva pedig képes az eszközök távolságát is mérni, így adva kényelmet akár a számítógép felélesztésére.
A Bionym 2014 körül fogja piacra bocsátani a még tesztállapotban lévő Nymi-t várhatóan 99 dolláros áron, a fejlesztői eszközei pedig hamarosan elérhetőek lesznek.