Donut (Fánk). Eclair (Képviselőfánk). Froyo (Fagyasztott joghurt). Gingerbread (Mézeskalács). Honeycomb (Törökméz). Ice Cream Sandwich (Fagylaltszendvics). Jelly Bean (Zselésbab). Közös bennük, hogy mind édesség és a mind egy-egy Android verzió kódneve. A legutóbbi kódnév a Jelly Bean az Android 4.1-es verziótól a 4.3-ig tart.
A hamarosan megjelenő Android 4.4.kapott új nevet. Eredetileg a Key Lime Pie (Limetorta) kódnevet adták volna neki, mindeddig ezt is tudta mindenki, még a Google-nél dolgozó alkalmazottak is, mivel még az új Androidról szóló levelezésekben is az eredeti Limetortás nevet használták.
John Lagerling, az Android marketingigazgatója a BBC-nek elmondta:
„Ez nem egy pénzmozgással járó alku. Csak egy ötlet volt, hogy valami vicceset és váratlant tegyünk. Felismertük, hogy nagyon kevés ember ismeri a limetorta ízét. Az éjszakai nasira tartott édességeink egyike pedig a KitKat. Ezt mindenki ismeri. És valaki pedig megkérdezte, hogy ’Hé, miért nem hívjuk az új kiadást KitKatnek?’ Nem tudtuk még akkor, hogy melyik cég használja a nevet és tudtuk, hogy esetleg bonyolult döntést hoztunk. De az okot ismerve is eldöntöttük, hogy felkeressük a Nestlé csapatát.”
Lagerling november végi „hideg hívása” volt a kapcsolatfelvétel a Nestlével. Ők meglepően gyorsan, 24 óra alatt konferenciabeszélgetésre hívták az androidos vezetőt és megállapodtak.
Patrice Bula, a Nestlé marketingfőnöke elmondta:
„Őszintén szólva, már egy órán belül eldöntöttük, hogy azt mondjuk: ’Csináljuk!’ Mindketten tisztában vagyunk vele, hogy az akár csak egyik márkát ért negatív hatás a másikra is kiterjed valahogyan. Ha a kommunikáció és a profilozás új útjára lépsz, mindig nagyobb kockázatot vállalsz, mintha valami hagyományosabbat teszel. Körbesétálhatod a medencét tízszer is csodálkozva, hogy milyen meleg vagy hideg a víz vagy mondhatod azt is: ’Ugorjunk!’ ”
A Google székháza előtti Android KitKat szobor