Főoldal > Hirek > Nagyszabású tiltásokra készülhetünk itthon

t: 1875

Nagyszabású tiltásokra készülhetünk itthon

Már az Amerikai Egyesült Államokban is történt próbálkozás az internetezés figyelésére és szabályozására, ami viszont hatalmas ellenszenvet váltott ki mind amerikai, mind nemzetközi oldalról, sok tüntetés zajlott a SOPA (Stop Online Piracy Act) és a PIPA (Protect IP Act) ellen. Hasonló volt a sorsa az Európában tervezett ACTA (Anti-Counterfeiting Trade Agreement) programnak is - talán a tiltakozás hatására – az Európai Parlament visszautasította a felhasználói szabadságjogok megsértésének címén.
Ezen tervezetek átvizsgálásával született meg egy új program, ami már szinte internetes rendőrségnek is mondható szervezetet hoz létre az Európai Unión belül. Ez a CleanIT.
Magyarországon a Központi Elektronikus Hozzáférhetetlenné Tételi Határozati Adatbázis (KEHTA) lesz az, ami majd ellátja az internetszabályozási és felhasználóvédelmi feladatot. Az internetszolgáltatóknak kötelező csatlakozni a szervezethez, melyeknek aztán feltétel nélkül kell a tiltási utasításokat elvégezniük. Ez lényegében annyit tesz, hogyha egy oldal a KEHTA feketelistájára kerül, akkor az internetszolgáltatóknak feltétel nélkül tiltaniuk kell annak az oldalnak és az arra az oldalra mutató linkek elérését.
Bár vannak lehetséges kikerülési módjai a még nem érvényes Büntető Törvénykönyvi módosításnak, de előreláthatólag a kisebb kibúvókat és lyukakat is be fogják foltozni, amilyen drasztikus a mostani szigorítás.

Forrás: HVG.hu


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Hiába próbál az Apple a csúcson maradni iPhone széria újabb és újabb készülékeivel, a Samsung után most a Google készül méltó vetélytársat adni az Apple-nek a felvásárolt Motorola műhelyéből megjelenő Moto X készülékével.
A fejlődő országokban csökkenő tendenciát mutat a szabad és ingyenes elérésű vezeték nélküli hozzáférési pontok száma, van ahol kiszorítja a mobilnet, van ahol biztonsági okok, törvények szorítják gátak közé.
A Google bejelentette legújabb streaming kiegészítőjét, a Chromecast-ot, amellyel könnyedén közvetíthetünk a TV-nkre lényegében bármilyen tartalmat.
Az MIT legújabb fejlesztése olyan szoftver, mely az adatátvitel optimalizálásával az internet sebességét akár a háromszorosára is képes emelni algoritmusok alapján.