Robert Gailbraith tollából a The Cuckoo’s Calling. Magyar fordításban Szól a kakukk. Műfaját tekintve e könyv egy krimi, mely bár jó kritikákat kapott, nem büszkélkedhetett nagy eladásokkal, csak egy körülbelül 1500 példányszámossal.
Azonban a Twitteren feltűntek bejegyzések, melyek egyértelműen állították, hogy a mű J. K. Rowling, a Harry Potter-sorozat méltán híres írónőjének alkotása. Erre a fülesre figyelt fel a The Sunday Times, és egy kutatópárost bízott meg egy vizsgálattal, mely kideríthetné, hogy ki írhatta a könyvet.
A két egyetemi professzor saját készítésű programmal igyekezett gyorsan és hatékonyan megoldani a talány, amely több-kevesebb sikerrel ment is. A vizsgált alanyok között ez az új mű, az írónő eddigi könyvei és más krimiregények voltak. A nyelvtani, szótani, vizuális és egyéb vizsgálatok nagy százaléka ténylegesen Rowlingra utalt, aki - miután a Times neki szegezte a kérdést - elismerte, hogy ő az írója ennek az irodalmi alkotásnak is.
Igaz, hogy a technológia besegített a bizonyításba, de mint kiderült, az írónő ügyvédségén keresztül szivárgott ki az információ, melyen mélységesen felháborodott Rowling, mert szerinte "csodálatos volt kiadni egy könyvet a sok hűhó és a nagy várakozások nélkül", de éppen az érdekeit képviselő Russellstől nem várta volna, hogy elárulja.
Bár a technika ezen rész még eléggé gyermekcipőben jár, a bűnüldözés berkeiben már régóta használatos az írás és írásmódfelimerés.