Főoldal > Hirek > Lehallgatások hétköznapian

t: 1796

Lehallgatások hétköznapian

Eddig szinte csak az akciófilmekből és krimikből ismerhettük a lehallgatás fogalmát, láthattuk, hogy a filmszereplők hogyan csinálják. Ez viszont mára már valósággá vált.
Az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség lehallgatási ügyleteinek napvilágra kerülése ösztönözte Thomas Ritter biztonsági szakembert, hogy rávilágítson: akár otthonról is, könnyen le lehet hallgatni mások mobilkészülékét.
A bemutató San Francisco külvárosában, egy hotelben volt, hekkerek és újságírók jelenlétében. A bemutató „kísérleti egere” Laura Sydell újságírónő volt, akinek a mobilján és hívásán keresztül mutatta meg Ritter a sebezhető mobilhálózatok veszélyét. Sydell még alig lépett be a hotelszobába, Ritter képernyőjén már jelen volt az újságírónő mobilszáma, készen állt a lehallgatásra. Laura meglepődve pillantotta meg a saját mobilszámát a laptopképernyőn, amire Ritter hívta fel a figyelmét. A szakember megmutatta a jelenlevőknek a lehallgatás módszerét, mikor is az újságírónő felhívta Ritter munkatársát, Nico Sell-t és egy rövid beszélgetést folytattak le. Azután a szakember visszajátszotta a hívás felvételét neki.
Ritter a bemutatón elmondta, hogy elméletben bármely telefont „meg lehet érinteni” így, az ehhez szükséges eszköz mindössze 250 dollárért (56000 magyar forintért) megvásárolható bármelyik BestBuy áruházban. Ez a femtocella. A femtocella egy kicsinyített kommunikációs állomás, mely összkapcsolja a telefont az internettel melyen keresztül már zavartalanul, jó minőségben folyhatnak a gyenge térerejű területeken is a hívások.
A femtocella és szabad szoftverek használatával hozzáértő ember szinte bármikor és bárhol képes lehallgatni célpontjának hívásait, üzeneteit és képes rögzíteni azokat. Az igaz, hogy Thomas Ritter csak a Verizon mobilszolgáltató hálózatán próbálta ki a bemutatón a módszert, de elmondása szerint szinte bárhol működhet. Ez annál is inkább igaz lehet, mivel a Verizon közleménye szerint a frissítésük kijavítja ezt a rést, aki pedig nem frissít, nem képes használni a femtocellát, de Ritternek mégis sikerült.

Forrás: PublicRadioEast


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

„Két dudás egy csárdában nem fér meg.” – szól a mondás, ám a Samsung most szinte provokatív lépést tett az Apple-lel szemben. Ugyanis az új amerikai főhadiszállást nem messze a rivális cégtől kezdték el kialakítani.
Vállalkozó kedvű hegymászókat, túrázókat mozgat meg a Google új programjával, melynek lényege: „Kölcsönözze ki a Trekker-t tőlünk és vigye magával a hátán a StreetView-et oda, ahova mi nem tudunk eljutni.”
Karbantartáson esik át a Google Earth és a Google Maps. A Google-nél az időgépes szolgáltatásukat felhasználva tisztítják ki a műholdas képeket és frissítik az elavult adatokat használó területeket.
Nem sok Samsung márkás tablet van piacon, szinte csak az ismert Galaxy széria. De a gyártó most gyarapítja a legújabb készülékeivel, a Galaxy Tab 3 családdal, mely versenyre kel a Google és az Amazon tabletjeivel is.