> Facebook és YouTube vs. koronavírus és 5G összefüggés
A Facebook és a YouTube megsemmisíti az átfogó összeesküvés-elméleteket, amelyek összekapcsolják a koronavírus elterjedését az 5G vezeték nélküli technológiával.
A Facebook hétfőn bejelentette, hogy aktívan eltávolítja a hamis állításokat, amelyek a COVID-19-et az 5G-hez kapcsolják, és fizikai károkat okozhatnak.
A Facebook a koronavírus és 5G álhírek ellen
A
Facebook tulajdonában lévő
WhatsApp ötről egyre csökkentette a fiókok számát, amelyekre a felhasználók továbbíthatják a csevegéseket.
"Agresszív lépéseket teszünk annak érdekében, hogy megakadályozzuk a téves információk és a káros tartalmak terjedését a platformokon, és az embereket a koronavírussal kapcsolatos pontos információkhoz juttassuk" - mondta a Facebook szóvivője.
A Facebook "továbbra is szorosan együttműködik a kormányokkal és más tech-cégekkel a káros félrevezető információk eltávolítása érdekében" - jegyezte meg a szóvivő. A társaság olyan egészségügyi hatóságokkal együttműködött, mint például az Egészségügyi Világszervezet és az Egyesült Királyság Nemzeti Egészségügyi Szolgálata, hogy az embereket a legfrissebb hivatalos útmutatásokhoz juttassa.
A Youtube a koronavírus és 5G álhírek ellen
Eközben a Google tulajdonában lévő
YouTube betiltotta az 5G-koronavírus összeesküvés elméleteit népszerűsítő összes videót.
A YouTube hétfőn elkezdte csökkenteni, hogy az algoritmusa milyen gyakran mutasson videókat, amelyek a koronavírust és az 5G technológiát kapcsolják össze a felhasználói ajánlásokban.
Kedden a YouTube megtiltotta az összes ilyen összeesküvés-elméletet , miután David Icke összeesküvés-teoretikusával folytatott élő interjú után.
A valóság az 5G-ről
Régóta aggodalmak merülnek fel azzal kapcsolatban, hogy a mikrohullámú és rádiófrekvenciás sugárterhelés befolyásolhatja az emberek egészségét.
Az ICNIRP (Nemionizáló Sugárzásvédelem Nemzetközi Bizottsága) elnöke, Eric van Rongen, PhD. Szerint azonban a szervezet iránymutatásai védelmet nyújtanak a káros egészségi hatásokkal szemben, amelyeket az elektromágneses mező sugárzása okoz a 100 kHz-től 300 GHz-ig terjedő tartományban.