Főoldal > Hirek > Komoly biztonsági rést javítottak a WhatsApp-ban

t: 997

Komoly biztonsági rést javítottak a WhatsApp-ban



Egy biztonsági résnek köszönhetően a WhatsApp hanghívásakor a hackerek kártékony programokat tudnak telepíteni a mobilokra, legyen szó Androidos, vagy IOS-es készülékről. A támadási lehetőségek némileg korlátozottak, de érdemes azonnal feltelepíteni a legfrissebb, javított változatot.

WhatsApp biztonsági rés

Habár a WhatsApp két fél közötti kommunikációjának titkosítása a Facebook egyik legjobb biztonsági megoldása, még ez sem akadályozza meg a leleményes hackereket abban, hogy biztonsági rést találjanak rajta. Mark Zuckerberg vállalata egy olyan kifinomult támadási lehetőséget fedezett fel, amely az applikáció másfél milliárdos felhasználótáborát fenyegeti.

Május elején bukkantak a fejlesztők és tesztelők a szoftver hibájára, amely a hanghívások közben nyitott lehetőséget arra, hogy a szemfüles támadók - a WhatsApp biztonsági rést kihasználva - spyware-t telepítsenek a mit sem sejtő beszélgetők mobiljaira. A nagyobb problémát az jelenti, hogy a fejlesztők úgy vélik, nem ők voltak az elsők, akik erre a lehetőségre bukkantak, így jó eséllyel több WhatsApp felhasználó készülékét már korábban támadás érhette és akár most is megfigyelhetik a telefonjukat a feltelepített vírusok által.

Hogyan védjük ki a WhatsApp biztonsági rés miatti támadást?

Mit tehetünk, ha már telepítve van készülékünkön a WhatsApp alkalmazása? Az egyetlen megoldás a program mielőbbi frissítése. A Facebook kiadta a WhatsApp frissítést androidos és WhatsApp iPhone-os frissítését is.
A fenti linkek valamelyikére kattintva már a biztonságos WhatsApp alkalmazást telepítheted!
Ha már telepítve van telefonodra, android esetében látogassuk meg a Play Áruház Alkalmazások és Játékok részlegét, majd nyomjunk a WhatsApp frissítésére.
IOS-es készülékeknél hasonló módon az Apple App Store-jában a Frissítések menü alatt nyomjunk az WhatsApp ikonra a javítás életbe léptetéséhez.
Pár másodperc alatt települni is fog az új verzió.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Képzeljünk csak el egy olyan technológiát, amely egy szimpla fotóból, mondjuk amilyen a Facebook profilfotónk képes egy egészen hihető videót készíteni. Nos, ezt nem is kell annyira képzelni, mivel a Samsung deepfake AI pontosan erre képes. A technológiájuk egyszerre csodálatos és félelmetes. Mi történik, ha rossz kezekbe kerül?
Nincs nagyobb név az internetes keresőszolgáltatások között, mint a Google. Mind tudjuk, hogy a mára gigászi nagyvállalattá fejlődött cég keresője puritán, egyszerű megjelenése ellenére többnyire hatékony és jól használható. Azonban vagy egy kevésbé ismert, környezettudatosabb alternatíva is a kereséseinkre: az Ecosia.
A népszerű képmegosztó szolgáltatás szóvivői azt nyilatkozták, a bizonyíthatóan téves információkat terjesztő hashtageket szándékosan blokkolni fogják, beleértve az oltásellenes gondolatokat, amelyek ma már komoly mozgalmat generáltak. A #vaccinescauseautism és hasonlók szűrése így már életbe is lépett.
Az ASUS a mobilpiacot célozta meg legújabb, kifejezetten játékokra fejlesztett ROG mobiljával. Az ASUS vállalat ROG (azaz Republic of Gamers) nevét korábban elsősorban a gamer laptopokra ragasztotta, amelyekből már nem kevés példányt adtak el. Leginkább robosztus megjelenésükről és piros fekete színezésükről ismerhetők fel ezek a gépek, na meg ...