Főoldal > Hirek > Mona Lisa is életre kel a Samsung deepfake AI által

t: 1342

Mona Lisa is életre kel a Samsung deepfake AI által



Képzeljünk csak el egy olyan technológiát, amely egy szimpla fotóból, mondjuk amilyen a Facebook profilfotónk képes egy egészen hihető videót készíteni. Nos, ezt nem is kell annyira képzelni, mivel a Samsung deepfake AI pontosan erre képes. A technológiájuk egyszerre csodálatos és félelmetes. Mi történik, ha rossz kezekbe kerül?

A deepfake AI csodája

Ahhoz, hogy pl a deepfake AI szoftverrel olyan videókat készítsen valaki, amin egy arc olyan dolgokat tesz és mond, amelyeket a tulajdonosa valójában sohasem mondott és tett, általában egy nagy adag adatra van szükség, hogy hihető legyen az eredmény. A Samsung deepfake AI legújabb mesterséges intelligenciája azonban képes mindezt egyetlen képpel elérni.

Ezt a felfedezést természetesen sokféleképpen használhatjuk. Rengeteg vicces és mókás vagy éppen meglepő videót lehet létrehozni, mint ahogyan a demonstrációs videójukban is tették, aminek következtében megelevenedett Da Vinci híres Mona Lisa festménye. Mindezt a Samsung Oroszországban létesült kutatóállomásán hozták össze a fejlesztők.

A deepfake AI technológia árnyoldala

Viszont a világon sajnos nem csak mókára vágyó emberek léteznek. Egy ilyen technológiával készült felvételekkel komoly következményekkel járó álhíreket és átveréseket lehet generálni. Mondjuk egy választás előtt egy 'véletlenül előkerült' videó az egyik politikusról, vagy a 'pápa megdöbbentő botrányvideója'. Még ha később ki is derül ezekről a videókról, hogy nem igaziak, az adott pár órában vagy napban, komoly manipulációs erővel bírhatnak, amelyekkel akár a történelmünket is terelhetik az ezzel operáló emberek.

Mobilos alkalmazások

Ha te mégis inkább az arcot használó technológiák vidámabb felhasználási területéért rajongsz, figyelmedbe ajánljuk a MSQRD appot, amiben megnézheted hogyan festenél különböző arcokkal, vagy állatként, és amelyet androidos és IOS-es eszközökre is letölthetsz.
Jó szórakozást!


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Nincs nagyobb név az internetes keresőszolgáltatások között, mint a Google. Mind tudjuk, hogy a mára gigászi nagyvállalattá fejlődött cég keresője puritán, egyszerű megjelenése ellenére többnyire hatékony és jól használható. Azonban vagy egy kevésbé ismert, környezettudatosabb alternatíva is a kereséseinkre: az Ecosia.
A népszerű képmegosztó szolgáltatás szóvivői azt nyilatkozták, a bizonyíthatóan téves információkat terjesztő hashtageket szándékosan blokkolni fogják, beleértve az oltásellenes gondolatokat, amelyek ma már komoly mozgalmat generáltak. A #vaccinescauseautism és hasonlók szűrése így már életbe is lépett.
Az ASUS a mobilpiacot célozta meg legújabb, kifejezetten játékokra fejlesztett ROG mobiljával. Az ASUS vállalat ROG (azaz Republic of Gamers) nevét korábban elsősorban a gamer laptopokra ragasztotta, amelyekből már nem kevés példányt adtak el. Leginkább robosztus megjelenésükről és piros fekete színezésükről ismerhetők fel ezek a gépek, na meg ...
Kutatók kifejlesztettek egy olyan új 3D nyomtatási technológiát, amellyel átlátszó és flexibilis elektronikai áramköröket is képesek alkotni. Ez a hordható eszközök új korszakát hozhatja el akár. Az így létrehozott áramkörök egyfajta ezüst nanoszálas hálózatból jönnek létre, amire különféle átlátszó műanyagot lehet rányomtatni...