Képzeljünk csak el egy olyan technológiát, amely egy szimpla fotóból, mondjuk amilyen a Facebook profilfotónk képes egy egészen hihető videót készíteni. Nos, ezt nem is kell annyira képzelni, mivel a Samsung deepfake AI pontosan erre képes. A technológiájuk egyszerre csodálatos és félelmetes. Mi történik, ha rossz kezekbe kerül?
A deepfake AI csodája
Ahhoz, hogy pl a deepfake AI szoftverrel olyan videókat készítsen valaki, amin egy arc olyan dolgokat tesz és mond, amelyeket a tulajdonosa valójában sohasem mondott és tett, általában egy nagy adag adatra van szükség, hogy hihető legyen az eredmény. A Samsung deepfake AI legújabb mesterséges intelligenciája azonban képes mindezt egyetlen képpel elérni.
Ezt a felfedezést természetesen sokféleképpen használhatjuk. Rengeteg vicces és mókás vagy éppen meglepő videót lehet létrehozni, mint ahogyan a demonstrációs videójukban is tették, aminek következtében
megelevenedett Da Vinci híres Mona Lisa festménye. Mindezt a Samsung Oroszországban létesült kutatóállomásán hozták össze a fejlesztők.
A deepfake AI technológia árnyoldala
Viszont a világon sajnos nem csak mókára vágyó emberek léteznek. Egy ilyen technológiával készült felvételekkel komoly következményekkel járó álhíreket és átveréseket lehet generálni. Mondjuk egy választás előtt egy 'véletlenül előkerült' videó az egyik politikusról, vagy a 'pápa megdöbbentő botrányvideója'. Még ha később ki is derül ezekről a videókról, hogy nem igaziak, az adott pár órában vagy napban, komoly manipulációs erővel bírhatnak, amelyekkel akár a történelmünket is terelhetik az ezzel operáló emberek.
Mobilos alkalmazások
Ha te mégis inkább az arcot használó technológiák vidámabb felhasználási területéért rajongsz, figyelmedbe ajánljuk a MSQRD appot, amiben megnézheted hogyan festenél különböző arcokkal, vagy állatként, és amelyet
androidos és
IOS-es eszközökre is letölthetsz.
Jó szórakozást!