Főoldal > Hirek > Hatalmas változások a Microsofton belül

t: 1205

Hatalmas változások a Microsofton belül

A részvényesek számára már a 2012 októberében kiadott jelentésből sejthető volt, hogy készül valami a Microsoft berkein belül, amelyre a pletykák mostanában rá is segítenek. Belső hírek is szárnyra kaptak, melyeknek már nagyobb hitelt adnak, még ha ez a hirtelen nagy változás meglehetősen szokatlan is. Egyes források szerint a háttérben az állhat, hogy a tulajdonosok közt 1 százalékos részesedést vásárolt a ValueAct Capital, így a változásokat sürgetők nagyobb hangot kaphattak. Steve Ballmer néhány hónappal ezelőtti állítása szerint a Microsoft profilt fog váltani és ”eszközök és szolgáltatások” típusú üzletpolitikába kezd. Azóta több megerősítés és további tervek is napvilágot láttak.
Az új Microsoft eltérő felépítést kap, három személy kap alappilléri szerepet: Don Mattrick, Tony Bates és Satya Nadella. Don Mattrick a cég interaktív szórakoztatási részleg vezetője, Tony Bates a Skypeért felelős részlegé, Satya Nadella pedig a szerveriparért felelős vállalatrészé. Így a elképzelhető, hogy Skype előretörhet a piacon, először a felvásárlása óta.
Nem járhat ilyen jól viszont az Office és a Windows, melyeknek az új irány miatt megszűnik a fokozott támogatása és párhuzamos fejlődése. Az üzleti irányzatok szinte biztos, hogy a háttérbe szorulnak, így az Office is, a Windowsról viszont eddig még nem nagyon esett szó. Annyi biztos, hogy a cég nem kis bevételkieséssel kell számoljon, ha két ilyen régóta létező és kulcsfontosságú termékéről visszaveszi a hangsúlyt.
A változások és a Microsoft termékek piaci pangása ellenére a Microsoft részvényei viszont az elmúlt fél év alatt több mint 31 százalékot növekedtek.

Forrás: Index.hu


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Kutatók a zajszűrős fejhallgatók elvét elemezve kidolgoztak egy technológiát, melynek köszönhetően 400 gigabites sebességet értek el közel 13000 kilométer hosszú útvonalon, amely 400-szoros gyorsulást jelent.
A HP lépett a reflektorfénybe újra a legújabb termékével, az Android 4.2.2-es rendszert futtató Slatebook x2-vel, amely egy laptop és tablet egyben, benne az Nvidia legújabb processzorával: a Tegra 4-gyel.
A januári CES 2013 nagy szenzációja az Nvidia Shield nevet hordozó játékkonzolja volt, ami kivétel nélkül szinte minden mobil eszközt lekörözött a teljesítményével, és most már előrendelhető is az Nvidiánál a csodagép.
Még a 4G-s adatátviteli technológia kiépítése sem fejeződött be a világ fontosabb területein, a Samsung már dolgozik az „ötödik generáción”, az 5G-n, mely a hírek szerint százszor nagyobb, akár gigabites sebességekre is képes.