Döntést hoztam az Egyesült Államokban, amely előbb-utóbb kiterjedhet az egész világra, és amely által az általunk ismert internet komoly fordulóponthoz juthat. Az internet semlegességét kívánják eltörölni, ezáltal a szabad véleményezés és tartalommegosztás helyszíne egy irányított, ellenőrzött platform lesz, ezzel tönkretéve azt, amiért annyian szeretjük.
Donald Trump és az internet
Ha már politikusok neveivel kell előhozakodni egy technológiai cikknél, akkor már érezhetjük hogy valami baj van. Donald Trump és Ajit Pait, az FCC (Szövetségi Kommunikációs Bizottság) feje elindította a folyamatot, amely Obama netsemlegességet biztosító intézkedése ellen megy.
Végeredményben ennek eltörlésével az állam ráteheti a kezét az országa internetére, kedve és érdekei szerint befolyásolva és szabályozva annak működését.
A netsemlegességgel ugyanis az intenetszolgáltatók nem tehetnek különbséget semmilyen weboldallal, egyformán kell kiszolgálniuk a felhasználók gépeit. Ha ez megszűnik, bizonyos oldalak több erőforrást, mások kevesebbet kaphatnak. Így mondjuk az egyik oldal azonnal betölt, a másikon pedig perceket kell várni. Ezzel könnyen befolyásolható lenne az adott oldalak látogatottsága is.
Ezzel véget vethetnek annak a szabad és sokszínű világnak, amelyet a web jelent a világnak. Ez az a hely, ahol mindenki kinyilváníthatja a véleményét, megoszthatja gondolatait és megvalósíthatja fantáziáit. Ha erre a virtuális térre korlátokat teszünk, nem lesz különböző a kereskedelmi televíziózásnál.
A szavazás döntött
Csütörtökön összeült a bizottság, amely a kérdés megvitatása után szavazott a netsemlegességről. Maga az esemény nem volt izgalmaktól mentes, miután a kommunikációs biztosok sorban elmondták érveléseiket egyik vagy másik oldal mellett, egy bombariadó szakította félbe az ülést. A protokoll végrehajtása után a szakértők nem találtak bombát, így folytatták a megbeszélést és a szavazást, amelynek eredménye végül 3:2 arányban a netsemlegesség megszüntetése lett.