Főoldal > Hirek > Egy túlélő táblagép extrém körülményekhez is

t: 1416

Egy túlélő táblagép extrém körülményekhez is



Az Earl nevet viselő tablet az Sqigle cég berkeiből tört napvilágra és rohamosan növekszik a hírneve, ami nem csoda, hisz praktikus és új technológiákat is egyesít önmagában egy strapabíró külsőben, így akár a legextrémebb körülmények sem jelenthetnek neki kihívást, megbízhatóan használható készülék a projekt célja.
A számtalan funkció és tulajdonság között helyet kapott benne egy energiatakarékos LG E-ink kijelző 6”-es képátlóval, 1024 x 768-as felbontással, a legújabb GPS technológia és szoftver, mely pontosabb és gyorsabb pozícióelérést biztosít, adó-vevő (walkie-talkie) és egy teljes időjárás-előrejelző állomás, mely a napjainkban ismert szinte összes érzékelőt ismeri a tabletben és hasznosítja is. Így például a gyorsulásmérő, a magnetométer, a giroszkóp, a barométer is belesegít a mérésekbe, az adatok elemzésébe. Több százezer térképet tartalmaz a készülék, melyek akár egyetlen érintéssel villámgyorsan elérhetők. A tableten a tevek szerint az Android 4.1-es Jelly Bean operációs rendszer fog futni egy i.MX 6 DualLite 1 gigahertz Cortex A9-es processzorral, 1 gigabájt RAM-mal, 16 gigabájtnyi háttértárral.
A készülék masszív, por- és vízálló, szélsőséges hőmérsékleti viszonyokat is kiálló készülékházzal rendelkezik. A hátlap közel teljes felületét egy napelempanel borítja, mely a gyártó szerint képes lesz akkora energiát termelni, hogy a merülést lassítsa, sőt akár helyettesítse is a normál, hálózati töltést. Az akku intenzív, teljeskörű használattal is több mint 20 órát képes folyamatosan dolgozni, ami azért dicséretes teljesítmény lehet.

A Bluetooth-kapcsolaton keresztül pulzusszámot, lépésszámot is ellenőrizhetünk, a táblagépben pedig szórakoztató elemek is találhatók, mint a rádió és az e-könyv olvasó.
Ennyi mindenre képes egy „túlélő” tablet, mely mindössze 30 dekagrammot nyom és már 249 amerikai dollárért, vagyis körülbelül 59000 forintért előrendelhető a projekt www.meetearl.com/ hivatalos oldalán. A projekt megvalósításához kitűzött célösszeg 250 ezer dollár, a határnap 2013. június 9-e, ebből eddig több mint 75 ezer dollár folyt be a hivatalos oldal adatai szerint.

Forrás: HVG.hu


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Újabb sikerélménnyel gazdagodhat a Linux rendszer: a NASA úgy döntött, hogy mivel a Nemzetközi Ûrállomáson rendkívül fontos a stabilitás, ezért az eddig használt Windows-os rendszereket Linux-ra cserélik le.
A kvantuminternet jelentősége a nagyfokú biztonság, ezt úgy tűnt, hogy a tudósoknak is évekbe telhet megoldani, de mint kiderült: kísérleti céllal és körülmények közt már több mint két éve létezik a kvantumhálózat.
Már találtak jeleket a legfrissebb Android fejlesztésére és tesztelésére, de a bemutatónak még híre-hamva sincs, több hónapot kell még várnunk rá, addig is elégedjünk meg az Android 4.3-mal és a Jelly Bean-el.
Jónéhány év kellett az első számítógép megalkotása után, hogy elkészülhessen az első weboldal. 20 évvel ezelőtt a CERN berkein belül született meg az első internetes oldal, amit idén is elérhetővé tesznek.