Főoldal > Hirek > Facebook és a terror

t: 1735

Facebook és a terror

Szinte mindenki hallott a napokban történt borzalmas terrortámadásról, amely a francia fővárosban, Párizsban zajlott le, pokollá változtatva az ott élő emberek életét egy éjszaka leforgása alatt. Kevesen tudják, de a Facebook-nak van egy, a témához kapcsolódó funkciója is.

Hogy miről is van szó? Ez a funkció arra jó, hogy a felhasználók az általuk ismert környéket, vagy adott területet bejelölhessenek, és megmondhassák róla, hogy biztonságosnak ítélik-e azt. Így az összes ismerőse, családtagja, rokona értesülhet arról, mennyire kockázatos esetleg éppen most meglátogatni, vagy kell-e aggódni érte, ne adj isten segítséget küldeni. Ez persze nem segélyhívó, inkább csak egy jelzés az aktuális helyzetről egy zónában.

Ezt a lehetőséget természetesen nem csak terrortámadás esetén használhatjuk, de jól jöhet természeti katasztrófák esetén is. Földcsuszamlás, földrengés, erdőtüzek vonatkoztatásában is jó képet adhat a környék állapotáról, megközelíthetőségéről is az eziránt érdeklődőknek.

Ha érdekel a Facebook Személyes biztonság ellenőrzése funkciója, csak kattints az előbbi linkre. Itt részletesen is leírják mi, hogyan működik.

UPDATE: a Facebook Párizsi terrortámadásra létrehozott Személyes biztonság ellenőrzése oldalán a következő fogadja már az érdeklődőket:
" A „Facebook – személyes biztonság ellenőrzése” eszközt kikapcsoltuk erre a válsághelyzetre vonatkozóan."
Talán csak lefutott a krízishelyzet? Vagy talán túl sokan jelölték veszélyesnek a környéket?


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

A napokban startolt el a Nemzeti Köznevelési Portál, más néven az Okosportál, amely nem kisebb dolgokat, mint a tanulás megreformálását és a tananyagok széleskörű elérhetőségét tűzte ki céljául.
Hétfőn este hétkor nem kisebb személy csatlakozott a Facebook méretes felhasználói táborához, mint maga az Egyesült Államok elnöke, Barack Obama. Ennyi nagyjából elég is volt ahhoz, hogy szenzációvá váljon és ezrével tóduljanak a követők a profiljához.
A Stanfordi egyetem egyik PhD-s hallgatója, Andrey Karpathy érdekes kísérlettel állt elő a közelmúltban. A diák több millió szelfi fotót adott a programjának, hogy az értékelje ki, melyikek lettel a legjobbak és melyikek sikerültek rosszabbul.
Töprengtél már azon, hogy hogyan lehet android mobil alkalmazásokat és játékokat futtatni asztali PC-s számítógépen? Itt az emulátor! Ha igen, akkor az alábbi cikket érdemes elolvasnod.