Főoldal > Hirek > Hogyan tegyük biztonságosabbá okostelefonunkat?

t: 1385

Hogyan tegyük biztonságosabbá okostelefonunkat?

Okostelefonunk hamar életünk szerves részévé vált, ráadásul olyannyira, hogy magánjellegű információink java is megtalálhat rajta. Kapcsolatok, képek, videók, jelszavak stb. Senki sem szeretné, ha ezek illetéktelen kezekbe kerülnének. Lássunk pár megoldást ennek elkerülésére!

Képernyőzár
Ez a mobilos biztonság alapja. Egyszerű, és első körben hatékony megoldás lehet, ha a zár feloldását kódhoz, vagy mintához rendeljük, így csak ennek megadásával léphet tovább a felhasználó. Kicsit tovább tart a feloldása, mintha nem lenne, de nem árt egy kis plusz óvatosság.

Megbízható helyről töltsünk
Fontos, hogy alkalmazásainkat a hivatalos oldalról töltsük le: Android esetén a Google Play Áruház, Apple eszközöknél iTunes, Microsoft termékeknél pedig a Windows Store. Az egyéb, megbízhatatlan oldalakról letöltött appok kártékonyak lehetnek, vagy kémprogramként üzemelhetnek.
Mi itt a letöltőközpont oldalán csak a hivatalos oldalak alkalmazásait ajánljuk, ezek közül biztonságosan böngészhettek.

Helymeghatározás
Az okostelefonok, tabletek most már majdnem mind tartalmaznak GPS jeladót. Ha beüt a baj, és elveszítjük kedvenc eszközünket, jó ha korábban telepítettünk rá valamilyen megtaláló alkalmazást (mint az IOS eszközökre való Find My Phone). Fontos, hogy a helymeghatározás engedélyezve legyen, különben búcsút inthetünk kütyünknek. Érdemes tehát előre okosnak lenni!

Vendégség
A mai mobilok közül egyre több használja a vendég-módot, amelyet bekapcsolva bátran kölcsönadhatjuk a haveroknak a készüléket, nem fognak olyan tartalmakhoz (képek, üzenetek) jutni, amelyek nincsenek engedélyezve ebben a profilban. A módot kikapcsolva mi, természetesen a telefon teljes tudástárához hozzáférhetünk.

SIM kártya zárolása
Amennyiben ellopják a telefont, hiába is zároljuk okosan a képernyőt, még mindig megteheti azt a tolvaj, hogy kikapja a SIM kártyát és bedugja egy másik készülékbe, ami nincs zárolva. Így hozzájuthat a kapcsolataidhoz, adataidhoz, felhívhatja kedvenc külföldi ismerőseit, illetve kedvére költheti a pénzedet is (előfizetés esetében különösen veszélyes). Ilyenkor jó, ha előre beállítottuk a SIM-kártya zárat. Ez a PIN kódhoz egészen hasonló megoldás, a legfontosabb, hogy ne felejtsük el!


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Ahogyan egyre nagyobb és nagyobb területeket fedezünk fel a minket körülvevő végtelen űrből, bátor kozmonautáink büszkén viselik saját országuk lobogóját a ruházatukon. De miért is ne viselnék inkább az egész bolygó zászlaját magukon?
Oroszország nem örül annak, hogy az Apple és a Google markában van gyakorlatilag a mobil operációs rendszerek piacának szinte egésze. Új elhatározásra jutva nekilátnak a saját szoftverük elkészítésének, amellyel megpróbálják visszanyerni saját piacaikat.
A Grand Theft Auto (továbbiakban GTA) sorozat ötödik, legújabb része megérkezett a számítógépek világába is. A PC tulajdonosok már a körmüket rághatták, hiszen a konzolos verzió már jóval korábban kapható volt, azonban megnyugvásukra elmondható: megérte.
A legújabb internet szenzáció, amely lázban tartja a tech-geekeket a 9 dolláros (~1900 Ft) áron árult mini számítógép, a C.H.I.P. A szuperolcsó gép kedvező ára ellenére meglepően hatékony is.