Sokszor kerülünk olyan helyzetbe, hogy a vezetéknélküli internetkapcsolathoz épp használni kívánt WiFi-hotspot jelerőssége gyenge és így nagy valószínűséggel az internet lassú lesz, vagy egyenesen használhatatlan. Bosszankodhat az ember eleget és ilyenkor eshet meg az a humoros szituáció, hogy összevissza járkálva keresi a megfelelő vételi pontot. Ha a Georgia Tech egyetem kutatásai beválnak, ez a problémaforrás is a múlté lehet.
A vizsgálódás lényege az volt, hogy felgyorsíthassák a WiFi kommunikációt és ehhez új anyagokkal is kísérleteztek, így lett a keresés eredménye a grafén.
A grafén egy szénatomnyi vastagságú anyag, mely rendkívül jó elektromos vezetőképességgel bír, így akár az elektronikában használt fémek helyére is léphet, felgyorsítva, megnövelve a készülékek tulajdonságait.
A grafén anyagú antenna végsebessége akár 100 Tbps (terabit per szekundum), így a kutatók szerint elméletben egy másodpercen belül mozgatható lenne egy teljes merevlemez tartalma. Természetesen ez a sebesség függ az eszközök távolságától és egyéb körülményektől, de még a legrosszabb esetben is egy rendkívül gyors internetkapcsolatot kapunk eredményül. Mindezt persze még csak elméletben. Ahhoz, hogy az új technológia maximum teljesítménnyel életbe léphessen, ahhoz az egész WiFi rendszert módosítani kell, a számítógépeknek és a mobil eszközöknek is fejlődniük kell, hogy képesek lehessenek ekkora adatforgalom lebonyolítására, enélkül ez a kutatási eredmény nem nagy előrelépésnek számíthat.