Sokan ismerjük a Microsoft Windows operációs rendszereket. A legújabb, 10-es nevet viselő verzió bejelentése még idén januárban megtörtént. Hogy miért nem a 9-es jön a 8-as után? A Microsoft azzal indokolta ezt a döntést, hogy a fejlődés mértéke oly nagy, hogy rögtön két számot kellett ugraniuk. Tényleg ekkora lenne az előrelépés? Mit is tartalmaz az új rendszer, mit érdemes mindenképpen tudnunk róla, mielőtt lecserélnénk a jelenleg futó Windowsunkat rá?
A megjelenési dátumot a fejlesztők a 2015-ös évre tették ugyan, de ez nem jelenti azt, hogy ne próbálhatnánk ki már most a szoftver béta verzióját. A bátor jelentkezők ingyenesen megkapják használatra (bár inkább csak tesztelésre) a szoftvert Persze ez még sok hibát tartalmazhat, de a visszajelzésekkel tovább fejlődik majd, és egyre csiszoltabbá válik, míg végül eléri a szintet, ahol már biztonsággal ki lehet adni. A vállalkozó kedvűek a
Windows 10 ingyenes letöltése után tesztelhetik is a jelenlegi verziót.
A Windows 10 egyaránt alkalmas lesz mobilokhoz, tabletekhez és asztali gépekhez is. Lehetőségünk lesz a Windows Store-ból alkalmazásokat venni, hasonlóan az iTunes-hoz, vagy Google Store-hoz. A megvett programok ráadásul az összes eszközünkkel kompatibilisek lesznek a tervek szerint. Visszakapjuk a 8-as verzióból olyannyira hiányolt Start menüt is, bár megmaradnak a csempés ikonok is, a felhasználó dönthet, mit szeret jobban.
Külön érdekesség, hogy a jelenlegi elmondás alapján aki rendelkezik eredeti windows 7 vagy 8 opercáiós rendszerrel, az ingyenesen letöltheti magának a legújabb 10-es verziót tisztán és jogszerűen.