Főoldal > Hirek > Egyre kevesebb a torrentező

t: 1727

Egyre kevesebb a torrentező

Az illegális fájlcserélő szolgáltatások hanyatlóban vannak Amerikában az NPD piacelemzései szerint. Az ebben az esetben az internetes zenehallgatási szokásokat vizsgáló szervezet eredményei szerint nagyszámú csökkenés megy végbe a peer-to-peer programok protokollhasználatát illetően, helyettük a YouTube, a Netflix és hasonló online streamforrások használata vált gyakoribbá.
A 2011-2012-es évben a fájlcserélőket használók 17 százaléka tért át más, legális szolgáltatáshoz, a megosztott zenék száma pedig 16 százalékkal csökkent. Ennek fő okozati tényezője, hogy a Deezer, a Spotify és az ehhez hasonló legális online streamerek virágkorukat élik. A sikereken felbuzdulva több cég is tervezi a beszállást erre a piacra, mint például az Apple, mely a meglévő áruházában, az iTunes-ban indítaná útjára a szolgáltatását. Ezek működés háromféle fajta rendszerben történik. Vannak akik havidíjért nyújtanak teljes kínálatot, vannak akik ingyenesen, reklámokkal és korlátozásokkal, de vannak ezek kombinált változatai is, melyek korlátozásokkal és reklámokkal nyújtják a zenei élményt, de havidíjért cserébe feloldják a szolgáltatást teljes egészében.
A legális szolgáltatásoknak és zeneterjesztésnek hála az évezredben először emelkedni kezdtek a zeneipar bevételei, de míg a digitális anyagok terjedése 9 százalékkal gyarapodott, a fizikailag tárolt zenékből származó bevétel 5 százalékos csökkenést mutat. Viszont e fordulatnak köszönhetően megállt a zeneipar bevételeinek zuhanása több mint 10 milliárd dollárnyi csökkenés után torpant meg, és kezd javuló tendenciát mutatni.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Bár már néhány éve jelen van a piacon a Huawei kínai gyártó, de az utóbbi egy év alatti részesedésduplázása már-már fenyegetően hathat a legnagyobb mobilgyártókra.
A Sony titokzatoskodásba burkolózik az új konzollal kapcsolatban, az új játékvezérlő nagy népszerűségnek örvendhet majd, de sokan szkeptikusak a nagy változás, a számítógépes konfiguráció miatt.
Egy Java-bővítményben rejlő biztonsági rés felhasználásával jutottak be az informatikai nagyvállalat dolgozóinak gépére a támadók, ahogyan ez megtörtént korábban a Facebook és Twitter esetében is.
Magyar fizikus kutatásai mutattak rá egy veszélyes biztonsági hibára, melynek kihasználásával az egész Internetet egyszerűen tehetik tönkre hekkercsoportok néhány fontosabb és népszerűbb oldal megbénításával vagy leállításával.