Igényesebbeknek nem a legjobb ötletnek tűnhet, de ennek ellenére hatalmas népszerűségnek örvend a modulokból álló telefon ötlete és az ennek megvalósítására létrehozott projektek. Ilyen projekt volt a Modu és a Phonebloks is. Eddig csak egy problémájuk volt lényegében: a tőkehiány. A Phonebloks online támogatásokkal fennmaradta a felszínen.
A Modu elbukott a tőkehiány miatt, szabadalmait a Google vásárolta fel. Aztán felvásárolta a Motorolát, így nincs akadálya nekiállni a moduláris mobil fejlesztésének, hisz a szabadalmak megvannak, a hardveres háttér a mobilgyártó támogatásával és a szoftveres háttér a Google Androidjával.
Azonban a Motorola szabaddá tenné a modulfejlesztést. Okot nem árultak el, de mindenképpen hatalmas piac indulna be azzal, ha a mobiltelefonok moduljait nem kötnék kifejezetten a Google-höz vagy csak néhány gyártóhoz. Persze a Motorola is megemlítette: a modulok fejlesztéséhez szigorú szabályokat és szabványokat kell kidolgozni és ezeket kell alkalmazni a fejlesztési folyamatban. Ugyanis a modulok támogatását is összetett feladat megoldani, hogy például az adott akku helyére vagy az mellé bővítésnek egy más teljesítményűt alkalmazhasson a felhasználó és azt a telefon hardvere és szoftvere is egyaránt befogadja és hasznosíthassa a az energiáját.
A Motorola egyébként szoros kapcsolatban áll a Phonebloks projekt tervezőivel, és méltán reménykedhetünk abban, hogy a pár hónapon belül elindítandó modulfejlesztői toborzás jó eredményt ad vissza és néhány éven belül a mobilpiac jelentős részévé válhat a moduláris mobiltelefon.