Főoldal > Hirek > A Microsoft riadót fúj az arcfelismerő technológia ügyében

t: 1512

A Microsoft riadót fúj az arcfelismerő technológia ügyében



Kínában kifinomult arcfelismerő kamerarendszer van használatban amely egy meglehetősen disztópikus jövő felé tereli az emberiséget. A több mint 200 millió kamerából álló láncolat nem csak megfigyel, de szemmel tartja a gyanús Uighur Muslim kisebbség tagjait, lezárja bizonyos házak kapujait, és megszégyeníti az adósságban lévőket azzal, hogy a hirdetőtáblára teszi az arcukat.

Arcfelismerő kamera rendszer Kínában

Erre persze legyinthetnénk, hiszen Kína messze van és különben sem a mi dolgunk a kínai kamera rendszer miatt aggódni. Azonban az, hogy most csak ott működik országszerte ilyen megfigyelő rendszer, nem jelenti, hogy a közeljövőben ne telepítenének hasonlót a közvetlen környezetünkben. Most az Egyesült Államokban fontolgatják egy hasonló arcfelismerő algoritmus alapján működő rendszer kialakítását, amely nagy visszhangot kelt szakmai és politikai körökben.

AI Now a jogszabályozásért

Az AI Now egy olyan csoport, amely a new yorki egyetem közreműködésével olyan dolgozókat gyűjt egybe, mint a Google vagy a Microsoft fejlesztői. A csoport nemrég publikált cikkében (a cikket törölték) felszólítja a kormányt, hogy hozzanak jogszabályokat az arcfelismeréses technológia szabályozására, amíg még nem késő. Az AI Now kifejezetten aggódik a technológia azon oldala miatt, amely a felismert arcokon lévő érzelmeket is figyelembe veszi, így manipulálhatja az adott személyt.

Brad Smith, a Microsoft elnöke a Brooklin Institutionben adott hangot félelmeinek: 'Úgy gondoljuk, rendkívül fontos 2019-ben, hogy a kormány létrehozzon valamiféle korlátozást és jogrendszert, amely szabályozza ezen technológia felhasználást. Az arcfelismerés dzsinnje most kúszik elő a lámpásából. Ha nem cselekszünk időben, rövid időn belül azon kapjuk magunkat, hogy az ilyen rendszerek kiterjedt hálózatot alkotnak és súlyos problémákat okoznak. Ha akkor próbálunk tenni ellene, sokkal nehezebb dolgunk lesz.'

Arcfelismerő appok

Kétségbe azért nem kell esnünk, ez még nem a vég. Szerencsére az arcfelismerés mókás dolgokat is tartalmaz. A Google arts &culture appal például megtudhatod, milyen híres festményen szereplő alakra hasonlítasz.

Az IOBIT APPLOCK alkalmazással pedig androidos mobilod biztonsági szintjét növelheted az arcfelismerés által.
IPhone-okra pedig jó megoldás jelszó kérdésben a True Key amely szintén nyújt arcfelismeréses opciót.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Újabb mérföldkőhöz érkezett a televíziózás. Egy hét múlva a japán NHK csatorna megkezdi adását Stanley Kubrick Űrodüsszeia című klasszikusával, amelyet 8K (super-high definition) felbontásban adnak le, illetve onnantól kezdve a csatorna ebben a felbontásban sugározza adását.
A szemfülesek, vagy szerencsések már észrevehették, hogy a YouTube csendben elkezdett híres hollywoodi filmeket is közvetíteni. Bár egyelőre nem a legfrissebb címekkel futhattunk össze, inkább olyan ismerősökkel, mint a Terminátor, a Doktor Szöszi vagy a Rocky
Az okostelefonok megjelenésétől izgatta mindenki fantáziáját az összehajtható okostelefonok fogalma. Ugyan az elképzelés elég homályos volt és többen többféleképpen értelmezték, úgy tűnik végre valósággá válik a képzelet, a Samsung ugyanis bemutatta a legújabb készülékét, amellyel akár megváltoztathatja a jövő telefonjait.
A túlzott közösségi média fogyasztása, mint a Facebook, Instagram vagy Snapchat, szoros kapcsolatban áll az illető mentális egészségi állapotával és magányhoz vagy akár súlyos depresszióhoz is vezethet, mondja el egy új kutatás eredménye