Ahogy közelít a szeptemberi iPhone-os konferencia, úgy pezsdül fel a mobilosok világa is pár kérdés körül. Vajon 2 vagy 3 új iPhone lesz? Mennyibe fog kerülni a high-end OLE kijelzős modell? És vajon végre kapunk-e wireless töltőt?
Drótmentes mobiltöltők
A vezeték nélküli töltés bizonyos formában már jelen van. A
Samsung Galaxy és más androidos mobilok is tölthetők olyan indukciós töltőeszközről, amelyre ráfektetve a mobilt anélkül tölthetjük, hogy abba bármit beledugnánk. De ezeket a töltőket még mindig a fali aljzatba kell csatlakoztatni, szóval a kábel még mindig ott lóg valahol, még ha nem is a moblilból jön ki. Így ha nagyon pontosak akarunk lenni, ezeket nem is nevezhetjük wireless, azaz drót nélküli töltőknek.
Valódi wireless töltés
Mi lenne, ha a wireless töltő nem csak közvetlen közelről tudná a mobilt tölteni? Mi lenne, ha a szoba másik feléből is képes lenne erre? Ez nem lehetetlen, az Energous és a Powercast cég is olyan technológiát fejleszt, amely ezt rádióhullámok segítségével valósítja meg. Ez hasonló a WiFi hullámokhoz, és lehetővé teszi, hogy így a hatótávon belül töltést produkáljon.
De vajon biztonságos-e ez a módszer? Míg az Energous még várja a Szövetségi Kommunikációs Bizottság jóváhagyást, addig a Powercast már megkapta azt és igyekszik kihasználni az előnyét és még ebben az évben piacra dobni az első, igazi wireless töltőket.
Akkumulátor kímélés
Ha sokáig akarod használni a mobilodat, fontos az
okos töltés és az odafigyelés. Mobilappok is segítik az akku élettartam megóvását, az
androidra és
IOS-re is ingyenesen elérhető Battery Doctor például megér egy próbát.