Főoldal > Hirek > Mesterséges intelligencia figyeli a tanulókat

t: 1496

Mesterséges intelligencia figyeli a tanulókat



Egy gazdasági iskolában, Párizsban hamarosan bevezetnek egy új mesterséges intelligenciára épülő rendszert, amely a tanulók arcfelismerésével fogja megmondani, ki mennyire figyel az órán. A szoftver a Nestor nevet kapta és online kurzusokon alkalmazzák jövőre.

Nestor arcfelismerés

A szeptemberben indítandó mesterséges intelligenciára épülő rendszert az LCA Learning cég készítette és a múlt héten mutatták be a nagyközönségnek a New Yorkban rendezett United Nations eseményén.

Az ötlet lényege, hogy a Nestor egyaránt figyeli a tanulók és a professzorok arckifejezéseit, amelyeket később hasznosíthatnak. Természetesen a megfigyelésről minden résztvevő tud. Első körben a webkamerán keresztül megfigyeli a gép előtt ülő arckifejezését, szemmozgását, hogy kiderüljön, figyel-e, majd kvízkérdéseket tesz fel azokra a témákra vonatkozólag, ahol azt észlelte, hogy csökkent a figyelem. A professzor szintén jelzést kap arról, ha valamelyik diák figyelme lankadna, így egyből tud reagálni, bedobni valami érdekességet, hogy fenntartsa az érdeklődést.

Ha az online diákokon sikeresen alkalmazták a módszert, a tantermekbe is be akarják vezetni a mesterséges intelligenciára épülő technológiát. Az alkalmazó iskola igazgatója nagy reményekkel várja a pozitív eredményeket.

Mesterséges tanársegéd

Habár a Nestor még önmagában tanítani nem képes, kiváló kiegészítő lehet a jelenlegi, 'emberalapú' tanítás mellé. A hatékonyabb tanár-diák összhang jobb jegyekhez, okosabb és elégedettebb diákokhoz és tanítókhoz vezethet.

A mesterséges intelligenciára épülő szoftver a felvételeket nem fogja tárolni és nem áll senki céljai között a gyűjtött adatok kiárusítása. Ellenben jó lehetőséget adnak ezek az információk a tanulási idők optimális beosztásához. Ha egy diák például a délutáni órákban tűnik a legaktívabbak, akkor érdemes az óráit arra az időtájra tenni az eredményesség érdekében.

Az arc és képfelismerést egyébként androidos alkalmazásokban is használják, a Sprinkles ingyenes letöltésű appja például arra használja, hogy vicces és érdekes megjegyzéseket ír a fotóidra. Próbáld ki!


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Első gondolatra talán furcsának tűnhet, hogy a háttérzajokat még több zajjal lehet hatékonyan kezelni, de a hangtanulmányokkal foglalkozó Plantronics pontosan ezt teszi, ráadásul nagyon úgy tűnik, hogy beválik a dolog.
Az információ hatalom. Ebben a korban hírből és álhírből sincs hiány. De vajon melyik hír igaz és melyik álhír és átverés? Hol ferdítenek és hol marad ki a lényeg a tudósításokból? A közösségi oldalak, a Facebook jó helyet kínálnak az álhírek terjedésének
Hiába a sok figyelmeztetés és felhívás, az internetezők nehezen fogadják el, hogy váltsanak át bonyolultabb jelszavakra, pedig nagyon fontos lenne a biztonságos jelszó választás. Minél egyszerűbb a jelszó, annál könnyebb feltörni a fiókot és visszaélni...
A leginkább ismert Mac-es videókonverter programok egyikét, a Handbrake-et hackerek használták ki, hogy általa juttassák el trójai vírusukat a gyanútlan letöltők gépeire. A fejlesztők későn vették észre a támadást és időközben többekhez is eljuthatott a k