Főoldal > Hirek > HummingBad Vírus! 10 millió androidost fertőzött meg eddig a HummingBad

t: 2623

HummingBad Vírus! 10 millió androidost fertőzött meg eddig a HummingBad

Februárban azonosították először a HummingBad-et, azóta pedig egyre feljebb és feljebb kerül a veszélyes vírusok körözési listáján. Elsősorban a távolkeleten terjeszkedik, de egyre aggasztóbb a helyzet a Kelet- és Közép-Európában is, a megfertőzött androidosok száma folyamatosan emelkedik.

A HummingBad vírus jelenleg egy Yingmob nevű kínai reklámcégnek álcázza magát

és annak appjaként települhet az android készülékre. Ha ez sikerült neki, a Yingmobnak álcázott vírus azonnal megpróbál magának root-jogot szerezni, hogy aztán határtalanul garázdálkodhasson a fertőzött gépen. Ha ez valamiért mégsem jönne össze neki, nem adja fel, végrehajtja a B tervét. Elkezdi rendszerüzenetekkel bombázni a felhasználót, hogy ezáltal csalja ki belőle a root hozzáférés megadását.

Amennyiben sikerrel járt a HummingBad vírus

elárasztja a készüléket kéretlen hirdetésekkel és reklámokkal, napi szinten akár 10-20 millióval is, illetve folyamatosan ingyenes androidos alkalmazásokat tölt le, ezekből is több tízezret. Hogy ez miért jó? A megnézett hirdetések és letöltött alkalmazások statisztikái jelentősen javulnak, ezzel előkelőbb helyen jelennek meg az appok a Google Play áruházban is. A bevételek természetesen mind a Yingmob-hoz csorognak be, ezzel a módszerrel napi 250 ezer dollárt is bekasszírozhatnak.

Jobban tesszük tehát, ha mindig van legalább egy androidos vírusirtónk a készüléken és azt mindig frissen is tartjuk.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Új képek szivárogtak ki a Samsung háza tájáról, melyeken egy kellemes külsejű, lágy kék korall árnyalatú készüléket vehetünk szemügyre. Ez lesz a Galaxy Note 7?
Habár szinte biztosan az önvezető autóké a jövő, és le fogják váltani az emberi sofőröket, sajnos még nem tökéletes a technológia. Floridában az első halálos áldozatát követelte meg a Tesla önvezető autója.
A Google nemrég bevezetett kétlépcsős bejelentkezési metódusa mindenképpen jó megoldás a biztonság és a fiókvédelem növelésére. Sajnos egyben a bejelentkezési időt is megnöveli. Az újabb fejlesztésnek hála azonban ebből is jócskán lefaraghatunk.
Ezzel az apró kiegészítővel Android mobilodból és a hozzá ingyen letölthető alkalmazásból hőkamerát varázsolhatsz.