Főoldal > Hirek > Androidon terjed a veszélyes trójai vírus, az Acecard

t: 3583

Androidon terjed a veszélyes trójai vírus, az Acecard

Az alakváltó Acecard nevű trójai vírus két év alatt több mint tíz különböző formában bukkant fel. A trójai vírusnak sikerült A Google Play biztonsági rendszerét is kijátszva megtévesztenie az androidos felhasználókat és adatokat lopni tőlük.

Két éve, a 2014-es év elején bukkantak rá a kifejezetten visszataszító ámde hatásos technikával dolgozó Acecard trójai vírusra a Kaspersky Lab emberei, akiknek szakterülete az informatikai biztonság. A kutatók vélekedése szerint egy bűnözőkből álló alvilági szervezet fejlesztette ki az androidos trójai programot, méghozzá ugyanazok, akik már több zsarolóprogrammal is megjelentek az androidos mobilokra.

Az Acecard vírusa rendkívül veszélyes és valós fenyegetést jelent. A trójai program más android applikációnak álcázza magát, és például míg a felhasználó a jól ismert banki beléptető felületen megadja a jelszavát vagy pin kódját, addig közben észre sem veszi, hogy ez a felület csak látszatra az aminek hiszi, valójában az Acecard trójai vírus programjába gépeli be a fontos és bizalmas adatokat. Az így megszerzett információk aztán persze azonnal továbbításra kerülnek és máris a hackerek kezében a számlánk, nyugdíjbiztosításunk vagy egyéb megtakarításaink.

Összesen több mint 35 különböző felületet másolt eddig le az Acecard android víros, beleértve az előbb említett banki felületeket, de az ismert közösségi oldalak és chat alkalmazások is a listára kerültek már. Az ilyen módon összelopott adatok eddig nagyjából 6000 felhasználót érintenek csak 2015 második félévében. A legtöbb fertőzött android Oroszországból került ki, de sokakat érint Németországban, Franciaországban is.
Legtöbbször van esély tenni ellene. Az Acecard trójai bevett módszere a telepítésre, hogy hamis Flash Player, vagy erotikus tartalmak megnézésére való programként telepítteti magát az android felhasználóval. Ezért mindenképpen fontos, hogy csak megbízható forrásból telepítsünk androidos mobilunkra és tabletünkre programokat. Nem lehet teljesen a Google Play-re sem hagyatkozni, hiszen az ő rendszerüket is többször kijátszották már. Fontos tehát a tájékozódás, mielőtt még a letöltésre nyomnánk.

Szintén fontos, hogy mobil készülékünkön legyen vírusirtó is. Ráadásul legalább ennyire fontos az is, hogy friss legyen. Az elavult víruskereső semmit sem ér, hiszen a hackerek naponta újítják meg módszereiket. Ha nincs még androidos vírusirtód, az alábbiakat biztonságosan és ingyenes letöltéssel telepítheted:
360 Security
Cm Security
Antivirus Free


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Az előző Windows operációs rendszereknél még a felhasználók döntötték el, mikor érzik úgy, hogy váltanának az új verzióra. A Windows 10 ennek most önkényesen véget vet és letölteti magát a telepített rendszerrel.
Üzenetek milliárdjait küldik nap mint nap az új Telegram alkalmazással, amely tulajdonosai a napokban jelentette be, hogy immár százmillió aktív felhasználóval büszkélkedhet a szolgáltatásuk.
Biztosan feltűnt már a legtöbbeknek, hogy a Facebook-on a Tetszik (Like) gomb egy kis ráncfelvarrást és kiegészítést kapott. Az új gombbal most már nem csak lájkolni tudunk, de öt újabb lehetőséget is használhatunk.
Ebben a cikkben a nyílt forráskódú, bárki által ingyenes letöltéssel elérhető Android x-86 alkalmazásról írunk, amellyel számítógépen is futtathatóvá válik egy androidos operációs rendszer és az összes azon futó applikáció.