A Twitter hivatalos közleménye szerint 2015-ben több mint 125.000 olyan felhasználói fiókot távolítottak el a saját rendszerükből, amely fenyegető, vagy a terrorizmust támogató jellegűnek minősült.
A legtöbb törölt fiók a Twitter szerint az ISIS (Iszlám Államként is ismert) szervezettel volt összefüggésbe hozható. A Twitter azt is közölte, hogy folyamatosan figyelték - és figyelik most is - a "rosszindulatú" kapcsolatokra utaló aktivitást. Azt tapasztalják, hogy a "gyanús" törlendő felhasználók száma gyarapodik. Fokozott figyelemre sarkallják a világszervezetek és a vezető államok is az internetes, szociális médiatartalmakat szolgáltatókat. Nagy felelősség hárul ezzel rájuk, hiszen nem szabad csatornákat, ezáltal teret adni a bűnszövetkezetek és terrorista sejtek kezébe.
A növekvő számokra helytelen úgy tekinteni, hogy a Twitternek egyre nagyobb a problémája. Jobb úgy gondolni erre a növekvő statisztikára, hogy egyre több gyanús elemet sikerült kiszűrni, ezzel is biztonságosabbá téve a közösségi szolgáltatást (és egyben a világot). Fontos tény, hogy sikerült "felvenni a kesztyűt" és visszavágni ezeknek a felhasználóknak.
A nagy kérdés azonban az, hogy vajon miképpen reagálnak erre a terroristák? Rájönnek, hogy nem érdemes próbálkozni a Twitteren, Facebookon és hasonló oldalakon, vagy megrántják a vállukat és sokadszorra is létrehozzák saját fiókjaikat?
Azt is érdemes megfontolni, ki dönti el, kit töröljenek és kit nem. Ha túl lazán szűrik a felhasználókat, sok ártalmas elem maradhat a rendszerben, ha pedig túl keményen, akkor olyanok is kieshetnek, akik talán csak olyan helyekre kattintottak véletlenül, ami gyanút keltett a figyelő szisztémában.
Borús jövőt vetít ugyan elénk a téma, de szerencsére az internet biztonságáért sokan küzdenek, így az és a Twitter is továbbra is nyújthatja nekünk a remek szolgáltatásait.
Ha még nincs Twittered, ingyenes letöltéssel érheted ez ezekről a linkekről
Android mobilra vagy
iOS készülékekre.