Főoldal > Hirek > Változtasd érintőkijelzővé a bőröd a Skintrack-kel!

t: 1682

Változtasd érintőkijelzővé a bőröd a Skintrack-kel!

Az okosórák egyik legnagyobb kihívása, hogy az appok közti navigáció nehézkes a túl kicsit érintőkijelzőből adódóan. A Skintrack-kel azonban a karod és kézfejed bőre is az érintőkijelző részévé válhat.

Míg a mobilok és tabletek kijelző méretei az elmúlt években megnövekedtek, az okosóráknál ez a fajta változtatás nem opció, mivel kényelmetlenné és fárasztóvá válna a viselésük. Izgalmas megoldást jelenthet azonban a Future Interfaces Group fejlesztése, amellyel a karunkat is kezelőfelületté alakíthatjuk.

A Skintrack működése egyszerű és nagyszerű. Az okosóra szíjába több érzékelőt raknak, valamint a használó másik kezének mutatóujjára egy speciális gyűrűt húznak. Amikor a mutatóujj az órás kéz bőréhez ér, a gyűrűből küldött magas frekvenciájú áram a szíjba tett érzékelőkkel áramkörré alakul. A gyűrű és a szíj közötti távolságot a jel által megtett idő által számolják ki. Így, több érzékelővel meghatározható 2 dimenzióban az érintés helye is. A működést és a technológiát ebben a videóban részletesen elmagyarázzák és látványosan prezentálják.

Ahogy a videó is mutatja, sokféle felhasználási lehetőséggel kecsegtet a Skintrack. Azon kívül, hogy viszonylag pontosan leköveti a kézmozdulatokat, olyan funkciókat is könnyen elérhetővé tesz, mint a lapozás, a tárcsázás vagy a görgetés, de néhány előre definiált kézmozdulatnak akár külön jelentést is adhatunk, mondjuk, ha egy M betűt rajzolunk alkarunkra, akkor nyissa meg a zenelejátszó alkalmazást stb.

Tudományos fantasztikus filmekbe illő látvány lesz, aki hordja majd. Ráadásul a módszer és a prototípus már készen van. Ha sikerül egy ergonomikusabb és jobb design-nal rendelkező termékbe beletenniük, pár éven belül teljesen elterjedhet a megoldás.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Mikor legutóbb Mark Zuckerberget a a csevegőbotok kapcsán a mesterséges intelligenciáról kérdezték, azt nyilatkozta, olyan jövőt képzel el, ahol ezek a számítógépes tudatok már jobban látnak, hallanak és észlelnek, mint az emberek maguk.
Fellélegezhetnek azok, akik a rendkívül alattomos CryptXXX zsarolóvírus áldozatai lettek. A Kaspersky Lab által kifejlesztett dekódolóval visszaszerezhetik kódolt fájljaikat anélkül, hogy kifizetnék a váltságdíjat.
A harmincadik évfordulójához érkezett az a szörnyű eset, amikor a Csernobili atomerőmű egy hiba folytán felrobbant 1986. április 26-án. Most egy forgatócsoport úgy döntött, speciális kameráikkal és drónjaik segítségével megmutatják a világnak...
A stuttgarti egyetem kutatói napvilágra hozták legújabb kutatásaik és kísérleteik eredményét. amely a jövőben újabb építőkővel láthatja el a biometrikus azonosítás eszközeinek tárházát. Emberek koponyájának rezgéseit figyelték meg.