Főoldal > Hirek > Biometrikus azonosítás - Koponyarezgés jelszavak helyett

t: 1684

Biometrikus azonosítás - Koponyarezgés jelszavak helyett

A stuttgarti egyetem kutatói napvilágra hozták legújabb kutatásaik és kísérleteik eredményét. amely a jövőben újabb építőkővel láthatja el a biometrikus azonosítás eszközeinek tárházát. Emberek koponyájának rezgéseit figyelték meg.

A biometrikus azonosítás lényege, hogy olyan, egyedre jellemző testi jellemzőt figyeljenek meg a berendezések, amelyet szinte lehetetlen hamisítani. Ilyenek az ujjlenyomat vagy a retinaminta vizsgálata. Ezeket hétköznapi bűnözők nem tudják feltörni, csak a James Bond filmek gonoszai próbálkoznak ilyenekkel. Legnagyobb előnyük ezeknek, hogy rendkívül nehéz feltűnés mentesen ellopni őket, vagy meghackelni.

A stuttgartiak azonban most azt fedezték fel, hogy ha biometrikus azonosításként egy hullámot átküldenek az emberek koponyáján, akkor az mindenkinél egyedi hullámként érkezik meg a túloldalra, így ez is egy azonosítható jel lehet. A technológia a SkullConduct nevet kapta alkotóitól. Tíz különböző embernél próbálkoztak és mindnél egyedi mintát kaptak eredményül.

A következő lépés a kutatók szerint, hogy ezt akár egy Google Glass, vagy ahhoz hasonló eszközbe építve tökéletesen működő felhasználóazonosítást alkothassanak. A felhasználó csak a fejére helyezi az eszközt és a biometrikus azonosításnak köszönhetően azonnal felismeri gazdáját a hullámok segítségével.

Ugyan a hanghullámok jelenleg leginkább sistergéshez hasonlítanak, megoldható, hogy valamilyen kellemesebb zenei dallamra ültessék rá, így felhasználóbaráttá téve a technológiát.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Egy megbízható Apple analitikustól, Ming Chu Kuo-tól származik az információ, miszerint a 2017-ben az iPhone dizájnja jelentős ráncfelvarrást kap. Többek között a megszokott alumíniumházat üvegborítás válthatja fel.
A Facebook kedden tartott F8 fejlesztői konferenciáján sok apróbb hír és érdekesség, várható fejlesztés és újítás került szóba. A legnagyobb bejelentés azonban egyértelműen a Facebook saját, 360 fokban látó VR kamerája volt.
Egy nemrégiben felfedezett Apple szabadalom leírásából nagyon sokat tudhattunk meg a legújabb MacBook billentyűzetről. Az érdekessége az lesz, hogy az egész egy egybefüggő touchpad lesz, fizikai gombok nélkül.
Ha a nagymotorosokra gondolunk, gyakran párosítjuk a képzetet a rendkívül hangos és zajos járgánnyal, ami már messziről hallatszik, és mikor a közelünkbe ér szinte minden más hangot elnyom. De már közel a megoldás.