Főoldal > Hirek > A jóindulatú palesztin hacker és a Facebook

t: 1609

A jóindulatú palesztin hacker és a Facebook



A Facebook rendszerében létezik egy lista, ahol hivatalosan jelenteni lehet a szolgáltatással és az oldallal kapcsolatos hibákat, melyekért akár 500 dolláros, azaz körülbelül 112 ezer forintos jutalmat is fizetnek az üzemeltetők. Elvileg.
Ugyanis nagyon szigorúan szabályozzák, ahogy az Khalil Shreateh palesztin hacker esetéből is világosan látszik. Ugyanis Khalil olyan hibára bukkant, mely lehetővé teszi, hogy nem nyilvános Facebook-profilokra is lehessen bejegyzés elhelyezni egy megosztással. Khalil ezt hivatalosan jelentette is a Facebooknak e-mailben is, ismertetve a módszert is, azonban a Facebook biztonsági csapatánál nem tudták reprodukálni a hibát, a nem létező ismerőskapcsolat miatt. Akinek bejegyzést írtak volna, az nem volt az ismerőslistájukban, Khalil bejegyzését is ezért nem tudták megtekinteni, amit a hacker tudatott is velük. Azonban a biztonsági csapatnál arra a döntésre jutottak, hogy szó szerint idézve: „Sajnáljuk, ez nem hiba.”
Khalil ekkor jutott arra a döntésre, hogy megteszi azt, amire már a legelején felhívta a Facebook figyelmét, hogy megtehetné: „Így írhatnék bejegyzés Mark (Mark Zuckerberg) falára is, de nem fogom, mert az megsértené az adatvédelmi elveket.”.

Khalil bejegyzése Mark Zuckerberg falán:



Ennek hatására kapcsolatba léptek a hackerrel a Facebooktól és információkat kértek, továbbá letiltották a facebook-os fiókját. A kérdésre, hogy miért, azt válaszolták, hogy Khalil nem szolgáltatott nekik a teszteléshez elég információt. A hibát elhárították, azonban a hacker nem kapott a Facebook-tól jutalmat felhasználási feltételek megsértése okán.
Azonban a Beyondtrust nevű biztonsági cég vezetője úgy döntött, hogy ez az igazságtalanság kárpótlást kell kapjon, ezért 10 ezer dollárnyi összeget fognak Khalilnak adományozni.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Szeptember 10-én kerülhet bemutatásra az új iPhone 5S, mely elődjénél gyorsabb, nagyobb teljesítményű lesz, mindemellett pedig kevesebbet fogyaszt majd és jónéhány újdonságot hozhat magával.
Így alakulhatnak később az iskolák beruházásai a Microsoft és az Ubi Interactive új fejlesztésének köszönhetően, amely az Xboxnál megismert Kinect-tel, egy projektorral és egy szoftverrel bármilyen felületre érintőkijelzőt ad.
A Dr. Who, azaz a Ki vagy, Doki? című sorozat rajongói örömmel tévedhetnek arra a pontra a Google Térképek szolgáltatásában a StreetView-vel, ahol a sorozat Dokijának telefonfülkéje áll, melyet kívül-belül megtekinthetnek.
Történtek már a történelemben kísérletek a szagok mesterséges elektronikus úton történő előállítására, több-kevesebb sikerrel, így az Xbox fejlesztői is megpróbálkoztak vele. De megnyugodhatunk, nekik sem sikerült.