Főoldal > Hirek > Az Android elhagyja az édességneveket a verziói mellől

t: 1701

Az Android elhagyja az édességneveket a verziói mellől



A Google, mióta létezik Android rendszer, minden egyes főverziót az ABC soron következő betűjével kezdődő édességnévvel fémjelzett, egészen idáig. A most aktuális Android Pie lesz ugyanis az utolsó ebben a sorban. A következő verzió, amelyet eddig csak Android Q-ként emlegetett a szaksajtó ugyanis hivatalosan Android 10 néven fog napvilágot látni.

Vége az Android édesség-korszakának

Az eddigi Android főverziók, sorban a Cupcake, Donut, Eclairs, Froyo, Gingerbread, Honeycomb, Ice Cream Sandwich, Jelly Bean, KitKat, Lollipop, Marshmallow, Nougat, Oreo és Pie voltak, ám ez a szép hagyomány most megszakad, és a meglehetősen prózai 10-es szám lesz a hívójele a következő Android verziónak.

De mégis miért vált az Android?

Miért is szakít a Google az Android hagyománnyal? Hiszen még pár betű az angol ABC-ben is hátra lenne. A válaszuk pedig, hogy az évek során kapott visszajelzések alapján a globális piacon problémát okozott, hogy nem mindenhol értették ugyanazt egy-egy szó jelentése alatt. Például egyes nyelvekben az "L" és "R" betűk nem megkülönböztethetők hangosan kiejtve. Így például az Android Lollipopról beszélve nem volt egyértelmű, hogy a hivatkozott verzió a KitKat utáni lenne.
Ugyanakkor az új Android felhasználóknak sem volt már egyszerű képbe kerülni, hogy akkor most melyik süti, édesség, nyalóka is a legújabb verzió éppen.
A Google mindezek mellett elismerte azt is, hogy nem is minden egyes ételnév számít édességnek mindenhol, például a mályvacukor (Marshmallow) sem.

További változások az Android háza táján

Nem csak az Android verziók elnevezésének logikája fog változni, a Google ezzel egy időben változtat a logón és a márka színein is. Az eddig zöld színben pompázó Android robot fekete-fehérre vált, de legalább robot marad. Erre magyarázatként azt adták, hogy ez csak kis változtatás, de a zöldet nehezen értelmezhetőnek tartották, különösen a látási nehézségekkel küzdőknek, szóval nagyobb kontrasztú színekre váltottak.

A Google az újításokat a következő hetekben vezeti be, az Android 10 végleges verziójának kiadásával.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Ebben a kis ismertetőben a spyware típusú vírusokat járjuk körbe. Hogyanszúrjuk ki őket? Miért veszélyesek és hogyan védekezzünk ellenük? Az előre kijelenthető, hogy a magyarul kémprogramoknak nevezett számítógépes kártevők megelőzésében nem elhanyagolható a felhasználók ébersége sem.
Az elmúlt időszak zavaros kínai-amerikai kapcsolata következményeként napvilágra bukkant a hír, hogy a Huawei saját fejlesztésű mobil operációs rendszert készít, melyet az Android kiváltására használnának. Ezt később cáfolták, most mégis itt van a HarmonyOS, amely pontosan ezt fogja tenni.
Néhány napja azzal szembesült az orosz titkosszolgálat, az FSZB, hogy hackereknek 7,5 terabájtnyi adatot sikerült ellopni egyik alvállalkozójuktól és ezt eljuttatták számos médiumhoz. Az FSZB Oroszország elsődleges biztonsági ügynöksége a KGB közvetlen utódja, hasonló az amerikai FBI-hoz vagy a brit MI5-hoz...
A Google becsukja azt a kiskaput, amely kiadja a böngészett oldalaknak a felhasználó Inkognitó státuszát. Legújabb blogbejegyzésében a tech óriás ígéretet tett arra, hogy a Chrome webböngészőjében megszünteti az Inkognitó privát böngészéskor eddig létező kiskaput, amely veszélyeztette a felhasználók magánéletének védelmét.