Főoldal > Hirek > AnTuTu: Mire jó az Android benchmarking?

t: 3109

AnTuTu: Mire jó az Android benchmarking?



A benchmarking egy furán hangzó kifejezés, amely sokat segíthet akkor, ha új mobiltelefont, vagy tabletet akarunk vásárolni. De mire is jó pontosan az AnTuTu android benchmarking applikációk?

Android Benchmark

Az AnTuTu benchmark program lényege, hogy a készüléket különféle elemzéseknek teszi ki. Ez legtöbb esetben ideiglenesen leterheli a készüléket, hogy látható legyen, mennyit is bír. Ilyenkor processzorteljesítmény elemzés esetén bonyolult számításokkal bombázza a hardvert az AnTuTu benchmark program, GPU tesztnél pedig részletes 3D-s modelleket rendereltet. A lényeg, hogy az eszköz izzadjon meg és préselje ki magából a maximumot, hiszen pontosan arra vagyunk kíváncsiak. Miután ezek a stressztesztek végeztek, az AnTuTu program visszaadja a eredményeket. Ezek jellemzően szépen bontott és összesített táblázatok formájában jelennek meg, amelyeken a hozzáértők hosszasan elmerenghetnek. Ezen kívül kapunk egy összesített pontszámot is. Ez a pontszám kiváló lehetőség arra, hogy összemérjük a saját okostelefonunkat a piacon lévő többi termékkel.

Antutu Benchmark alkalmazás

Az egyik legnépszerűbb, sok-sok milliós elégedett felhasználói táborral rendelkező androidos benchmarking alkalmazás, az ingyenes letöltéssel elérhető AnTuTu Benchmarking. A legegyszerűbben használható, hiszen egyetlen gombnyomással indíthatunk egy teljes rendszertesztet. Ennek során olyan feladatokkal bombázza meg a gépünket, amelyek a mindennapi használat során is előfordulhatnak, viszont annál jóval nagyobb mennyiségben, hogy a teszt a maximumot hozhassa ki a hardvereinkből. Így az AnTuTu benchmark a CPU, GPU, RAM, I/O műveleteket és a felhasználói élményindexet is leméri.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Az LSD-vel nem csak a mentális betegséget lehet kezelni, a pszichedelikus drog az agyat is képes meggyógyítani. Ezt állítják a legújabb kutatások, amelyek átütő eredményeit nem lehet tovább elhallgattatni.
Habár az IBM legújabb átütő erejű sikere még messze van attól, hogy a hétköznapokban is felhasználható legyen, mégis nagy horderejű a hír, hogy egy Holmium atommal is képesek 0 vagy 1-es értéket felvenni.
Az egyik legtöbbet használt levelezőrendszer, a Google Gmail-je végre megnövelte a levelekhez csatolható fájlok maximális méretét. Így ezentúl dupla akkora mellékleteket is küldhetünk levelezőtársainknak.
A Facebook mesterséges intelligenciájának legújabb funkciója, hogy azonosítja azokat a felhasználókat, akiknél öngyilkosság veszélyét ítéli meg. Egy ilyen illető sok jelet küldhet a bejegyzéseiben, amit esetleg nem vesznek elég komolyan ismerősei...