Főoldal > Hirek > Veszélyes hiba a Facebook Messenger alkalmazásban

t: 7457

Veszélyes hiba a Facebook Messenger alkalmazásban

Komoly hibára bukkantak a letöltési toplisták élén vágtázó Facebook Messenger mobilos applikációban. A biztonsági rés által a támadók nagy mértékben belekontárkodhatnak az üzeneteinkbe.

A Nemzeti Kibervédelmi Intézet bejelentése alapján a személyes üzenetküldésre szakosodott Messenger app olyan hibát tartalmaz, amely lehetőséget ad a hackereknek, hogy a beszélgetések üzeneteit átírhassák, vagy törölhessék is kényük kedvük szerint. A probléma veszélyességét tovább növeli, hogy több helyen a céges vagy irodai kommunikációt is ezzel a programmal bonyolítják, így nem csak privát, de üzleti kényes információk és kommunikációs vonalak is potenciális támadási pontokat jelenthetnek.

A szöveges üzenetek mellett az elküldött képekhez, videókhoz és egyéb fájlokhoz is hozzáférhetnek. Ez azért is veszélyes, mivel így a társalgó felekhez olyan linket, vagy csatolmányt is küldhetnek a támadók, amelyet gyanútlanul nyit meg az áldozat, hiszen a küldője egy általa jól ismert barát, családtag, vagy kolléga képében tűnik fel. A letöltés után pedig meglepetten tapasztalhatja majd, hogy esetleg valamilyen zsarolóvírust, vagy egyéb kártékony programot sikerült a gépére telepítenie.

A Facebook fejlesztőcsapat természetesen azonnal reagált a hibafeltűnésére és rögtön ki is adtak egy frissítést a Facebook Messenger androidos és iPhone-os változatához is. Így aki teheti, azonnal frissítse le mobilján az ingyenes alkalmazást, hogy védettséget nyerjen az ilyen jellegű visszaélésektől.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Foci EB 2016! Kezdetét vette a Labdarúgó Európa Bajnokság Franciaországban és most mindenki focilázban ég az egész kontinensen. Nekünk, magyaroknak is van miért izgulni, hiszen a hazai válogatott is megmérettetik a bajnokságon.
Több, mint 32 millió Twitter bejelentkezési azonosító és jelszó került áruba bocsátásra az interneten. Az eladó 10 bitcoin-t (~1,6 millió Ft) kér az adatok másolatáért.
A Google Brain csapata egy olyan mesterséges intelligencián dolgozik, amely művészi alkotásokat, azon belül is zeneszámokat képes komponálni. Ez a Project Magenta.
Ha nem automatikusan frissül mobilodon, tableteden a Facebook Messenger, akkor most érdemes lesz elindítani az update-et. Több mint 100 új hangulatjelet tuszkoltak az alkalmazásba a fejlesztők.