Főoldal > Hirek > Univerzális fizikai gomb Androidos mobilunkra

t: 1245

Univerzális fizikai gomb Androidos mobilunkra



Saját tapasztalataimból mondhatom, hogy egy Android operációs rendszert futtató okostelefonon tényleg zavaró lehet a fizikai funkciógombok hiánya például a fényképezés közben, mikor csak egy kezünkre korlátozódik a használat, nehéz megtartani a telefont és közben megérinteni az exponálógombot. Akkor pedig még nehezebb, ha nem is adódik lehetőség látni közben a képernyő s úgy kell megérinteni. Továbbá elég lassú folyamat lehet bekapcsolni a vakut zseblámpának, ha nem használ widget-et a tulajdonos. Viszont Nimrod Back és Boaz Mendel ötletének köszönhetően hamarosan itt a Pressy, mely megkönnyítheti a különféle feladatokat mobilunkon.

A Pressy



A Pressy egy 3,5 milliméteres jack csatlakozó (amilyet a headsetek is használnak), a végén egy kis gomb kapott helyet. Felépítése csak ennyi, egyszerű. A feladatokat nem is a gomb, mint inkább a hozzá tartozó alkalmazás végzi el. A Pressy-t a telefon fülhallgatóaljzatába kell csatlakoztatni, aztán telepíteni a hozzá tartozó alkalmazást. Az app a telefon bekapcsolásakor szolgáltatásfolyamatként indul el és figyeli a gomb állapotát. sokféle feladat állítható be, a gombot hosszan és röviden megnyomva más is különböző esemény történhet meg.
Alapbeállításban 3 feladatot hajt végre: egy rövid nyomásra vakufény be és kikapcsolását, egy hosszú nyomásra csendes mód be és kikapcsolását, dupla nyomásra pedig fotókészítést.
Az alkalmazás az Android 2.3-as verziótól működőképes. A csapat valószínűleg hozzáférést ad majd fejlesztőknek a Pressy más alkalmazásokba integrálására. Annak sem kell aggódnia, aki zenét hallgatna a telefonján. Várhatóan a gombot tartalmazó headseteket is támogatni fogja az alkalmazás.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

Új-Zélandon elfogadták a szabadalmi törvényt, ami gyakorlatilag kimondja, hogy a szoftverszabadalmak nincsenek többé. Egy felmérés válaszadói elsöprően támogatták ezt a változtatást, mely fejlődést hozhat.
Az MIT kutatói ismét remekeltek, mikor egy olyan processzort mutattak be, mely 110 magot foglal magában, mégis kevesebb adatforgalmat generál és kevesebb energiát fogyaszt, ami a mobil technológiákban sokat jelent.
A Michigani Egyetem kutatói dolgoznak az új technológiai megoldásokon, melyeknek egyike a viaszhűtés, mely úgy tűnik, hogy sokkal hatékonyabb megoldást nyújt, mint az eddig használt processzorhűtésformák.
Mindenhol előfordulnak biztonsági rések, melyeket ki kell javítani. A Facebook-on is érvényes ez, ott még fizetnek is a felfedezésért. A legutóbbi felfedezésért azonban a palesztin hacker nem kapott pénzt a közösségi oldaltól.