Főoldal > Hirek > A kibertámadások kockázata miatt is közelít a „végzet órája” éjfélhez

t: 1296

A kibertámadások kockázata miatt is közelít a „végzet órája” éjfélhez



Az ikonikus "Doomsday" óra mutatói mindössze 100 másodpercre kerültek éjfélhez a múlt hónapban. Ez áll legközelebb az utolsó órához az 1947-es létrehozása óta.
Az Atomenergia-tudósok Tudományos és Biztonsági Testülete példátlan döntést hozott azzal, hogy a hátralévő időt másodpercben, nem pedig percben fejezi ki, amikor az időt 2 percről 100 másodpercre változtatták.

Az óra és a nukleáris Armageddon eredete

A Doomsday óra, amelyet 1947 óta tartanak fenn, alapvetően egy metafora az emberiségnek az ellenőrizetlen tudományos és műszaki fejlődésből fakadó veszélyeit jelképezve. Az óra eredeti beállítása szerint 1947-ben 7 perc volt éjfélig, az évek során pedig összesen 24-szer mozdították azt előre vagy hátra. Ezt általában minden év januárjában teszik.
Ez a szám 1991-ben volt a legtöbb, 17 perc, amikor az Egyesült Államok és a Szovjetunió aláírta az első stratégiai fegyvercsökkentési szerződést. Azóta ismét leginkább csökkenőben van a hátralévő időnk.

Új félelmek

Azt hihetnénk, a mutatók mozgása a nukleáris fegyverek fenyegetésén és az atomháború potenciálján alapul. Azonban más tényezőket is figyelembe vesz, beleértve az energiát, a fegyvereket, a diplomáciát és az éghajlattudományt. Az utóbbi években fontolóra vették a terrorista fenyegetéseket és az éghajlatváltozást is.
A bioterrorizmust és a mesterséges intelligenciát is potenciális veszélyforrásoknak lehet tekinteni.
A számítógépes hadviselés új tényező - kifejezetten a számítógép alapú információs háborút takar.

A veszélyek csökkentése

Az új fegyverszerződések és a nemzetek közötti fokozottabb együttműködés lehetővé tette a világvége órájának visszaállítását - értékes másodpercekkel, vagy esetenként akár percekkel is. Az új fenyegetések azonban annyira nagyok, hogy valószínűleg nincs egyszerű módja azok kezelésére és az idő visszaszerzésére, mielőtt a mutatók a képzeletbeli éjfélt ütik.

Visszaforgatni az időt

Lehet, hogy nehéz az idő visszaállítása, de nem lehetetlen. Ebben az esetben lehet kritikus jelentőségű a kiberbiztonság, mint védekező eszköz. A világ biztonságosabb lehet, ha több kormány, vállalat és magánszemély nagyobb figyelmet fordít a kiberbiztonságra.
Az oktatás és a tudatosság segíthet a mutatók visszatekerésében.
A technológiai fejlődés miatt azonban a kiberháború kockázata mindig velünk van.
Átfogó biztonsági kultúrát kell létrehoznunk a kormányzati, vállalati és egyéni szinten, amely tisztában van ezzel a fenyegetéssel és megérti az ahhoz szükséges lépéseket.
Ez az oktatással kezdődhet, hogy jobban megértsük a mára teljesen összekapcsolódott civilizációnk egyedi kockázatait.
A felkészülésben segíthet a Fallout Sherlter posztapokaliptikus játéka. Persze csak viccelünk, maradjon meg ez a világ a játékok szintjén.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

A Google idegenek archívumába küldött számos olyan privát videót, amelyet a Google Fotók alkalmazásának felhasználói a Google Takeouton készítettek. A vállalat e-mailben értesítette az érintett felhasználókat, hogy a hibát műszaki probléma okozza, amely a javítás előtt néhány napig tévesen továbbította a videókat.
A Motorola hétfőn kezdte fogadni a megrendeléseket az 1499 dolláros Razr összecsukható okostelefonjára. Várhatóan február 6-án kezdik meg a szállítást. A Motorola a 2004-ben bemutatott eredeti Razr-rel vezette be a fliptelefonok korszakát. Az új Razr is kagylótelefon, de összecsukható kijelzővel...
A Windows 7 teljes körű támogatását 10 év után kedden fejezte be a Microsoft. Az iparág becslései szerint a népszerű klasszikus Windows 7 operációs rendszer továbbra is mintegy 200 millió PC-n fut a világ minden tájáról...
A Brave magánéletet előtérbe helyező böngészője nemrég jött ki a béta verzióból. Egészen komoly megfigyelés elleni védelmet kínál a Chrome-hoz képest. Ezt szinte biztos a Google Chrome böngészőjén keresztül olvasod. Ami messze a világ legnépszerűbb böngészője, a felhasználók több mint 70%-a használja szerte a világon.