Főoldal > Hirek > Legjobb tech csínyek - 1. rész

t: 1581

Legjobb tech csínyek - 1. rész



Az ugratások szuper dolgok tudnak lenni, persze csak egy ízléses kereten belül. Egy szinten vannak a cicás videókkal, az édességgel és az ingyenes cuccokkal - mindenki szereti őket.
Ezekből mutatunk be most párat, amelyek valamilyen módon a technológia világához kapcsolódnak.

A kijelző tartalmának megfordítása

Windows esetén: Nyomjuk meg a Ctrl + Alt + Lefelé mutató nyilakat (ugyanazzal a kombinációval a felfelé mutató nyíllal visszafordíthatjuk). Ha ez valamilyen okból nem működik, kattintsunk a jobb gombbal az asztalon > Kijelző beállításai (vagy régebbi verziókban a Képernyőfelbontás) elemre, és módosítsuk a képernyő tájolását.

Mac esetén: Tartsuk lenyomva a Command + Opciót egyszerre, miközben ezeket a gombokat továbbra is tartjuk, lépjünk a Rendszerbeállítások menübe. Lépjünk a Kijelzőbe (miközben még mindig tartjuk a két gombot) Megjelenik egy új, Forgatás elnevezésű menü, és a képernyőt megfordíthatjuk, majd elmenthetjük vagy visszavonhatjuk.

Egérmutató megváltoztatása elfoglaltat jelző kurzorra

Ez a kis trükk azt mutatja a felhasználónak, hogy a gép egyfolytában dolgozik, tölt valamit, mikor valójában nem. Ez roppant idegesítő tud lenni.

Windows esetén: lépjünk a Vezérlőpult > Egér > Mutatók elemre, és állítsuk a Normál mutatót a töltést jelző homokórára.

Mac esetén: Ez a tréfa lehetőség nem érhető el könnyen, de a kurzorral játszhatunk kicsit. Lépjünk a Rendszerbeállítások > Kisegítő lehetőségek > Kijelző elemre, és húzzuk a kurzor méretét teljesen jobbra, hogy az egérmutató hatalmas legyen. Miközben itt vagyunk, belepiszkálhatunk a többi kijelző beállításba is, mint például a színek megfordítása és a kontraszt felhúzása.

Legyünk a baljós autokorrekciós kiegészítések mestere

Ez az egyszerű, de frusztráló tréfa számos lehetőséget ad számunkra. Az alapötlet az, hogy egy általános szóhoz, vagy a szóközhöz valami teljesen más szót rendelünk.
Lehetünk finomak és csak egy elgépelést csempészünk a szóba, ez is már kellően zavaró tud lenni. De elmehetünk olyan extremitásba is, ahol a "helló" helyett azt íratjuk ki, hogy "szeretem a Barátok közt ismétléseket nézni".

Microsoft Word esetén: A főmenüből válasszuk a Fájl menüpontot (vagy a Word régebbi verzióiban az Office gombot) > Opciók > Ellenőrzés > Automatikus javítás opciók. Ha azt akarjuk, hogy ez egész rendszerre vonatkozzon, akkor az AutoHotkey-t használhatjuk.

Word a Mac rendszeren: Word > Beállítások > Automatikus javítás.

Mac esetén: Rendszerbeállítások > Billentyűzet > Szöveg > Kattintsunk a Plusz jelre a bal alsó sarokban.

Google Docs esetén: Eszközök > Beállítások. Add hozzá. Győződjünk meg arról, hogy be van jelölve az „Automatikus helyettesítés” melletti négyzet.

Android esetén: Válasszuk a Beállítások > Nyelv és bevitel > Google billentyűzet (vagy más alapértelmezett billentyűzet) > Szövegjavítás> Személyes szótár menüpontot.

IPhone esetén: lépjünk a Beállítások > Általános > Billentyűzet elemre (ellenőrizzük, hogy az automatikus javítás be van-e kapcsolva) > Szövegcsere > koppintsunk a jobb felső sarokban található Pluszjelre, és adjuk hozzá a „javításokat”.


A Microsoft Office irodai programcsomag elérhető mobilra is. Androidra is készülnek vicces appok, ilyen a JokesPhone tréfás telefonhívásokkal, vagy a Fingós hangok imitálásával megtréfálhatod az embereket.
Ha nem akarunk hasonló csínyek áldozatai lenni, jobban járunk, ha nem hagyjuk felügyelet nélkül eszközeinket, azokat mindig lezárjuk, ha mégis így teszünk. Ezzel nem csak a vicces tréfákat előzhetjük meg, hanem sokkal komolyabb adatlopásokat vagy vírus fertőzéseket is.

A legjobb tech csínyek második részét itt olvashatjátok.
A legjobb tech csínyek harmadik részét itt olvashatjátok.


Hozzászólások

vissza a hirekhez | vissza címoldalra

A Google új módszert adott a naptárbejegyzés gyors létrehozásához böngésző használatakor. Ha a „cal.new” vagy a „meeting.new” címre navigálunk a Chrome webböngésző címsorában, akkor egy üres Google Naptárbejegyzéshez vezet, amely készen áll az adatok kitöltésére.
A streaming szolgáltatók száma napról napra egyre több. Nem kérdés, hogy a jövő TV műsor fogyasztása is ezeken a csatornákon fog történni javarészt. A legújabb belépőt az NBC indítja Peacock néven a következő év első felében. Az Apple TV+ is épp hogy elindult, ahogy a Disney+ sem túl régi játékos. Vajon sikerül-e...
A térhatású hangzás annyira 20. századi. A tárgyalapú magával ragadó hangzás az újdonság, és a Sony meggyőzte a zeneipar egy nagy szeletét - a fő kiadóktól kezdve a közönséget kiszolgáló streaming szolgáltatásokig, hogy elfogadják az új 360 Reality Audio technológiáját.
A Microsoft a Windows 10 frissítések során már sok problémán ment keresztül, kezdve a fájlok véletlen törlésével és a bejelentett felhasználói adatok eltüntetésével. A legújabb frissítéssel a cég egy kevésbé zavaró megközelítést tesztel az új szolgáltatások telepítéséhez, amely kevesebb újraindítást igényel és gyorsabbá teszi a frissítési ...